Pedagogu algas paaugstinājums no 01.09.2022.

No 2022. gada 1. septembra pirmsskolas pedagoga zemākā mēneša darba algas likme tiek palielināta par 11,2% apmērā - no 872 eiro līdz 970 eiro. To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi Pedagogu darba samaksas noteikumos, kas 2022. gada 5. jūlijā, apstiprināti valdībā.

16.06.22. esam solidāri ar LIZDA piketu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), ilgstoši nespējot panākt vienošanos ar Izglītības un zinātnes ministriju par pedagogu darba algas un darba slodzes sabalansēšanas jautājumiem, ceturtdienas pusdienlaikā pulcējusi skolotājus un pedagogus no visas Latvijas piketā pie Saeimas. LIZDA vadītāja Inga Vanaga sacīja, ka piketā pulcējušies apmēram 2200 cilvēki no visas Latvijas un no visām izglītības pakāpēm.

Piketa rīkotāji Saeimai un valdībai izvirzījuši tādas prasības kā pedagogu darba samaksas grafika izstrāde un apstiprināšana nākamo piecu gadu periodam no 2023. gada un sabalansētas darba slodzes nodrošināšana.

Tāpat piketētāji prasa, lai LIZDA priekšlikumi un iebildumi tiktu ņemti vērā Ministru kabineta (MK) noteikumu projekta izstrādē, kurā tiek lemts par kārtību, kādā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotāciju pedagoga darba samaksai pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs un valsts augstskolu vispārējās vidējās izglītības iestādēs. LIZDA vēlas, lai tiktu nodrošināta pārskatāma, pārdomāta un godīga pedagogu darba samaksas finansēšanas sistēma.

 

Ziedojums Ukrainas izglītības un zinātnes darbinieku atbalstam

Izsakām pateicību ikvienam, kas jau privāti  raduši iespēju ziedot Ukrainas iedzīvotājiem šajā neapskaužamajā kara situācijā.  

 

Informējam, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība ir atvērusi īpašu ziedojumu kontu, no kura, sadarbībā ar Ukrainas izglītības un zinātnes darbinieku  arodbiedrību, visi saziedotie līdzekļi tiks nodoti tieši  Ukrainas izglītības un zinātnes darbinieku atbalstam. 

 

Lai atbalstītu Ukrainas kolēģus, aicinām ikvienu izglītības un zinātnes nozarē strādājošo brīvprātīgi ziedot šajā kontā - 

LV32UNLA0055002938235 (Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, Reģistrācijas numurs 40008043830).  

Maksājuma mērķī lūgums norādīt - ziedojums Ukrainas izglītības un zinātnes darbinieku atbalstam.  

 

Lai labais vairo mieru! 

 

Ar laba vēlējumiem,
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība
Tālrunis: 672 702 73
E-pasts:
lizda@lizda.lv
www.lizda.lv

Atlaižu grozs

Ikviens arodbiedrības biedrs, uzrādot derīgu LIZDA biedra karti, var saņemt atlaides precēm un pakalpojumiem visā Latvijā. Šobrīd LIZDA biedriem ir pieejamas izdevīgas atlaides pie vairāk nekā 100 mūsu sadarbības partneriem. Saraksts regulāri tiek aktualizēts ar jauniem, izdevīgiem piedāvājumiem https://www.lizda.lv/atlaizu-grozs/ 

Arodbiedrība

Iestādes arodorganizācijas priekšsēdētāja: Velta Bernāte

Vietnieks: Vija Barševska

Kopā arodbiedru: 22 iestādes darbinieki