Saeimā nonāk LIZDA iniciatīva par pirmskolas pedagogu atalgojumu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga 12. februāra rītā Saeimā iesniedza vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstītu iniciatīvu platformā ManaBalss.lv – “Novērst diskrimināciju pirmskolas izglītības pedagogu nodarbinātībā.” Iniciatīvas būtība ir panākt, lai pirmsskolas pedagogiem atalgojumu turpmāk maksātu no valsts budžeta. Ja nav iespējams pilnībā, tad pagaidām vismaz daļēji.  

“Mēs ceram, ka deputāti mūs sadzirdēs un no valsts budžeta varēs nodrošināt daļēju darba samaksu pirmsskolas pedagogiem. Priekšvēlēšanu sadarbības līgumi ar arodbiedrībām un politiskajām partijām to paredz un tas ir gadiem jau nepildīts solījums. Arī šīs valdības rīcības plānā ir punkts, ka pirmsskolas pedagogu darba samaksa ir jānodrošina no valsts budžeta. Jāatzīmē, ka  OECD izglītības eksperti jau vairākus gadus savos ieteikumos norāda, ka ir jāstiprina tieši pirmsskolas izglītības posms, “ tūlīt pēc iniciatīvas iesniegšanas Saeimā uzsvēra LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA vēlreiz saka paldies visiem, kuri parakstīja iniciatīvu.

Pagaidām vēl nav zināms, kad Saeimas deputāti skatīs LIZDA iniciatīvu.

Pedagogi protestēs pavasarī, ja valdība neatradīs naudu atalgojuma kāpinājuma grafika izpildei

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) 24.10.19. Padomes sēdē vienbalsīgi pieņemts lēmums šogad protestus nerīkot. LIZDA iepauzēs līdz nākamā gada martam, jo premjers Arturs Krišjānis Kariņš, finanšu ministrs Jānis Reirs un izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska solījuši martā atsākt sarunu par pedagogu atalgojuma kāpinājuma grafika ievērošanu. Ja valdošie politiķi naudu šim mērķim tomēr nespēs rast – notiks protesti, nolemts LIZDA Padomes sēdē.

Arodbiedrība

Iestādes arodorganizācijas priekšsēdētāja: Velta Bernāte

Vietnieks: Vija Barševska

Kopā arodbiedru: 22 iestādes darbinieki