Pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem plašākas iespējas veikt veselības pārbaudes

Latvijā ārkārtējās situācijas laikā pirmsskolas izglītības iestādes strādā dežūrgrupu režīmā. Tā kā pirmsskolas iestāžu personāla darba pienākumi ir saistīti ar augstu saslimšanas risku ar Covid-19, bērnudārzu darbiniekiem ir plašākas iespējas veikt veselības pārbaudes.

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanos un mazinātu epidemioloģiskās drošības riskus, 2020. gada 8. aprīlī Veselības ministrija lēma paplašināt personu loku, kurām veic valsts apmaksātas Covid-19 analīzes. Tas nozīmē, ka ģimenes ārsts varēs pieņemt lēmumu par pacienta nosūtīšanu uz analīzēm, atbilstoši noteiktiem kritērijiem. Ar ģimenes ārsta nosūtījumu analīzes veiks visiem pacientiem, kuriem ir pneimonijas (plaušu karsoņa) klīniskās pazīmes, kā arī tiem pacientiem, kuriem ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes un kuri atbilst vismaz vienai no noteiktajām mērķgrupām, to skaitā, cilvēkiem, kuru darba pienākumi saistīti ar augstu saslimšanas risku ar vīrusu, piemēram, kuri strādā ar bērniem pirmsskolas izglītības iestādē.

Plašāka informācija Veselības ministrijas tīmekļvietnē.

Saeimā nonāk LIZDA iniciatīva par pirmskolas pedagogu atalgojumu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga 12. februāra rītā Saeimā iesniedza vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstītu iniciatīvu platformā ManaBalss.lv – “Novērst diskrimināciju pirmskolas izglītības pedagogu nodarbinātībā.” Iniciatīvas būtība ir panākt, lai pirmsskolas pedagogiem atalgojumu turpmāk maksātu no valsts budžeta. Ja nav iespējams pilnībā, tad pagaidām vismaz daļēji.  

“Mēs ceram, ka deputāti mūs sadzirdēs un no valsts budžeta varēs nodrošināt daļēju darba samaksu pirmsskolas pedagogiem. Priekšvēlēšanu sadarbības līgumi ar arodbiedrībām un politiskajām partijām to paredz un tas ir gadiem jau nepildīts solījums. Arī šīs valdības rīcības plānā ir punkts, ka pirmsskolas pedagogu darba samaksa ir jānodrošina no valsts budžeta. Jāatzīmē, ka  OECD izglītības eksperti jau vairākus gadus savos ieteikumos norāda, ka ir jāstiprina tieši pirmsskolas izglītības posms, “ tūlīt pēc iniciatīvas iesniegšanas Saeimā uzsvēra LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA vēlreiz saka paldies visiem, kuri parakstīja iniciatīvu.

Pagaidām vēl nav zināms, kad Saeimas deputāti skatīs LIZDA iniciatīvu.

Arodbiedrība

Iestādes arodorganizācijas priekšsēdētāja: Velta Bernāte

Vietnieks: Vija Barševska

Kopā arodbiedru: 22 iestādes darbinieki