Apsveicam!

Apsveicam "Pīlādzītis" sportiskās kolēģes ar panākumiem Latvijas Tautas Sporta Asociācijas izaicinājumā "Nūjo, staigā, skrien!", lepojamies ar Veltu Bernāti, Zinaīdu Bernāti, Violetu Bernāti, Ilonu Kalinku, Tatjanu Stivriņu un Anitu Smirnovu!

ZINĪŠU LABORATORIJAS JAUNUMI

Sagatavošanas grupas bērniem šī nodarbība bija pēdējā. Divu gadu garumā mazie pīlādzēni ar aizrautību eksperimentēja ar ūdeni, gaisu, papīru, ziepēm, gaismu, augļiem, dārzeņiem un daudz ko citu, lai uzzinātu to īpašības, saprastu sakarības un mācītos patstāvīgi veikt secinājumus. Šoreiz bērniem bija īsts pārbaudījums-izmantojot savu pieredzi, iztēli, fantāziju, bija jāveic eksperimenti ar piedāvātiem materiāliem un jāprezentē. Bērni ar aizrautību darbojās, godam aizstāvēja savu savu zinātnisko darbu un saņēma medaļas,, Zinītis 2021".

Eksperimentu pulciņa skolotāja Ilona Eisaka

Jaunie lasītāji

10.02. sadarbībā ar KNCB 11.grupas bērni piedalījās tiešsaistes pasākumā ”Tobiasa sveiciens u tortes gabaliņasvētki”. Pirms tams bērni iepazinās ar rakstinieka Jurisa Zvirgzdiņa daiļradi, zīmēja ilustrācijas viņa grāmatām.

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020

Noslēgusies Krāslavas novada PII "Pīlādzītis" “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2020” lasīšanas konkurss. Vairākus mēnešus 11.grupas bērni lasīja un vērtēja programmas grāmatu kolekcijā iekļautos latviešu autoru oriģināldarbus un ārzemju literatūras tulkojumus.

Grāmatas bija interesantas un sagādāja mazajiem lasītājiem daudz patīkamu emociju. Paldies 11.grupas bērniem, viņu vecākiem un skolotājām, kuri aktīvi piedalījās grāmatu lasīšanā un vērtēšanā! Lai nezūd lasīt prieks arī turpmāk!

"Bērni uz sniega" radošo darbu konkursa rezultāti 2021

Suminot Pasaules Sniega dienu 2021, biedrība "Pīlādzītis klubs" turpināja savu tradīciju un organizēja radošo darbu konkursu. Konkursa mērķis bija motivēt Krāslavas novada iedzīvotājus radoši attīstīt savus talantus un fantāziju pēc tēmas "Bērni uz sniega". Nominācijā "Radošais darbs" aktīvi piedalījās bērni vecumā līdz 7 gadiem, kopā tika iesniegti 43 darbi no individuāliem un kolektīviem dalībniekiem. Darbus vērtēja biedrības žūrija pēc šādiem kritērijiem: atbilstība konkursa tēmai "Bērni uz sniega" un moto (pievērst bērnu uzmanību ziemas sporta veidiem un aktivitātēm uz sniega), autoru radošums un pašizpausme.

Apsveicam nominācijas "Radošais darbs "Bērni uz sniega"" uzvarētājus: 1.vieta - Agnesei Grizānei, 2.vieta – Dāvim Plociņam, 3.vieta – Evelīnai Zujevai, žūrijas simpātija – Aleksai Dongai (8.gr.. sk. V.Dzalbe).

Zīmējumu konkurss "Bērni uz sniega"

Svinot Pasaules Sniega dienu 2020, iestādes bērni piedalījās zīmējumu konkursā "Bērni uz sniega". Kopā ir iesniegti 24 zīmējumi; konkursā piedalījās 46 dalībnieki: Laila Ulduka, Adriāna Rukmane, Elīna Slapiņa, Marika Žurilla, Elīza Tiško, Sabīna Ogorelova  (11.gr.), Agnese Grizāne, Emīlija Eisaka, Adriāna Kurtiša  (8.g.), Juta Zdanovska, Keita Dilba, Alekss Kursanovs, Marita-Ema Triliņa, Nadežda Paņko, Matvejs Barbasovs,  Armands Grizāns (2.g.), Timurs Markovs, Nikita Zaicevs, Sofja Skerškāne, Anna Sergejeva, Aurēlija Rimšāne  (7.g.), Akvelīna Rimšāne, Karīna Hmeļnicka, Armands Melders  (12.g.), Daina Matruseviča, Darja Sergejeva, Maiks Stikuts, Karolīna Jakušenkova, Keita Viļuma, Gabriela Andrijevska, Raimonds Smuļko (6.gr.), Katrīna Baldiņa, Emīlija Brovkina, Olīvija Jarocka, Mikuss Krumiņš, Grieta Pavļukeviča, Jana Sķerškāne, Romans Veļičko, Evija Avina, Leonards Ziemelis, Artjoms Antonovs (1.gr.), Arina Čiževska, Evita Kurtiša, Viktorija Koleda (4.g.), Emīlija Mitrofanova, Emīlija Markeviča (5.gr.)

Skatītāju simpātijas titulu pēc balsu vairākuma iegūst 1.grupas bērnu kolektīva zīmējums "Ziemas prieki", par kuru no 5. līdz 9.februārim nobalsoja 17 skatītāji, ievērojot balsošanas nosacījumus. Balsis, kuras tika iegūtas pēc noteikumos atrunāta termiņa, netika skaitītas.

Nikitas Zaiceva zīmējumu personālizstāde "Multfilmu varoņi"

 

Jauns talantīgs mākslinieks Nikita Zaicevs, kuram ir tikai 6 gadi, savos zīmējumos attēlo dažādus multfilmu varoņus. "Pīlādzītī" var apmeklēt viņa zīmējumu pirmo personālizstādi. Novēlēsim Nikitam panākumus arī turpmāk!

Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums

5.grupas bērni Alens Obuhovs, Amina Jakušenkova, Evita Virkstene kopā ar skolotājām Intu Stivriņu un Aiju Trunoviču-Stivriņu piedalījās "Zaļā josta" sadarbībā ar Modes un izklaides centru Rīga Plāza radošo darbu konkursā "Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums".

Papīra plastikas pulciņš

Kopš 2019.gada 1.oktobra "Pīlādzītī" darbojas papīra plastikas puciņš bērniem, kuru vada topošā pirmsskolas pedagoģe Diāna Vasiļjeva.

Radošo darbu konkurss bērnudārziem: Uzliec pauzi plastmasai!

Krāslavas novada PII "Pīlādzītis" 7.grupas 5-6-gadīgie bērni Anna un Dmitrijs Sergejevi, Aleksandra Meļko, Viktorija Hmeļnicka un skolotāja Džeina Vīksne piedalās nodibinājuma "Fonds Mammām un Tētiem" radošo darbu konkursā “Uzliec pauzi plastmasai!”.

2019.gada oktobra zinīšu laboratorijas jaunumi

 
 

Oktobra mēnesī eksperimentu pulciņa dalībnieki padziļināja un sistematizēja zināšanas un izpratni par gaisu, tā lomu un nozīmi dabā un cilvēka dzīvē, pētīja gaisa īpašības.

Vecākās grupas bērni mēģināja noķert, saskatīt, sajust gaisu, patstāvīgi izsecināja, kādas ir gaisa īpašības. Sagatavošanas grupas bērni pielietoja pagājušā gadā iegūtās zināšanas, lai pierādītu, kādas ir gaisa īpašības. Bērni veica eksperimentus ,,Sausā salvete’’, ,,Karstais gaiss piepūš balonu’’, ,,Apgāztā glāze’’, ,,Dejojošais disks’’, ,,Kur dzīvo gaiss’’, ,,Peldošais apelsīns’’, ,,Saplokošie baloni’’, ,,Balons pudelē’’. Neizpalika radošie darbi – bērni zīmēja ar gaisu, pagatavoja kustīgos tārpiņus, dejojošos diskus.

Jaunie pētnieki ne tikai eksperimentēja, bet arī mācījās sadarboties savā starpā, saskaņojot mērķus un plānojot turpmāko darbību, palīdzēt viens otram. Bērni izteica savus paredzējumus, pārbaudīja tos, izdarīja secinājumus.

Ar bērniem darbojās eksperimentu pulciņa skolotāja Ilona Eisaka.

Es dzīvoju pie jūras

XVII Starptautikajā vizuālās māksas konkursā "Es dzīvoju pie jūras" ar saviem zīmējumiem pēc tēmas "Vētra" piedalīsies 11.grupas bērni: Elīna Slapiņa, Ilana Garoza un Sabīna Ogorelova.

Lidice 2019

Mūsu talanti! Marika Žurilo un Elīza Tiško iesniedza savus zīmējumus 47. Starptautiskajā bērnu mākslas izstādē-konkursā "Lidice 2019". Konkursa apakštēma Krāsas ap mums".

Ivetas Aļžanovas izstāde bibliotēkā

10.grupas skolotājas Ivetas Aļžanovas grāmatzīmju izstāde Krāslavas bibliotēkā no 14.decembra.

11.grupas bērnu pasaka

Mazie un aktīvie 11.grupas bērni piedalījās žurnāla "Pūcīte" konkursā "3.Pūcītes olimpiāde", ar ļoti lielu interesi darbojās ar dabas materiāliem un sacerēja pasaku "LIELĀ NELAIME":

Pūci pamodināja kāda balss, kas lūdza pēc palīdzības.

,,Palīdziet,palīdziet! Ļaunais burvis mūs nobūra par akmens figūrām!’’

Pūce bija gudra, sēdēja, ilgi domāja un izdomāja. Viņa aizlidoja pie meža vīriņiem lūgt palīdzību. Meža vīriņi bija vēl gudrāki, viņi iedeva Pūcei brīnumsaldējunu, kas bija pagatavots no burvju ogām un brīnumcukura. Vēl iedeva burvju nūjiņu, ar kuru jāpieskaras pie deguna. Pūce izdarīja visu ,kas bija pateikts.

Tā viņa atbūra savus draugus.

Tagad var priecāties, svinēt svētkus,ēst burvju saldējumu ,un neviens viņus nenoburs.

Pasaku pierakstīja un ar bērniem kopā darbojās skolotājas Ilona Kalinka un Ilona Eisaka.

Pilsoniskās aktivitātes

Poļina Sekirina un viņas putnu būrītis, kas tapa Krāslavas māmiņu kluba simtgades projektā „Koka Krāslava”

Amēlijai Meņģišai 3.vieta konkursā

Robežnieku pagasta zīmējumu konkursā "Zirgs - cilvēka palīgs un draugs" Amēlija Meņģiša ieguva 3.vietu. Paldies skolotājai I.Eisakai par ieguldījumu audzēkņu talantu attīstībā.

Karinai Vorožcovai 3. vieta konkursā

Karina Vorožcova no 4.grupas saņēma diplomu par 3.vietu Starpnovadu radošo bērnu konkursā "Mana ģimene".

Kreklu apgleznošanas darbnīca

25.aprīlī radošājā darbnīcā apguvām prasmi t-kreklu apgleznošanā ar auduma krāsām un vaska krītiņiem. Skolotāja Aija Trunoviča-Stivriņa dalījās savā pieredzē, kā krekls parastais par kreklu īpašo kļūst. Darbnīcā piedalījās "Pīlādzītis" skolotājas, tehniskās darbinieces, administrācijas komanda. Rezultātā tapa dažādi un skaisti individualizētie krekliņi.

Dejotāji

Emiliai Skerškānei un Orudžam Ragimovam absolūti pirmā vieta starptautiskas sporta deju sacensībās - Rēzeknes Domes Kausā 2018 (14.04.18.)

Skolotājas Ivetas Aļžanovas talants

Skolotāja Iveta Aļžanova apsveic Krāslavu jubilejā ar īpašām grāmatzīmēm.

Robotika

Šogad robotiku nodarbībās Krāslavā piedalās arī mūsu iestādes audzēknes. Paldies Krāslavas māmiņu klubam par interesantu robotu skolu!

Dambretisti

21.03.18. "Pīlādzītis" 6.gadīgie bērni piedalījās iestādes Dambretes turnīra finālā. Pirms fināla grupās notika atlases spēles un visus dalībniekus turnīram trenēja 4., 11.grupu skolotājas I.Kalinka, I.Eisaka, O.Maļinovska, V.Leibusa. Pasākumu vadīja J.Vorošilova dambretes Dāmas lomā. Visi fināla spēlētāji saņēma diplomus un dāvanas. Turnīra rezultāti: 1.vietas - Jānis Brovkins, Melānija Kononova, Daniils Auziņš, Alise Andrukoviča, Marks Vinogradovs; 2.vietas - Paula Murāne, Orudž un Omārs Rahimovi, Linda Zdanovska , 3.vietas - Artūrs Ozoliņš, Artūrs Stefanovs, Andris Virkstenis, Iļja Sotnikovs, 4.vietas - Sandis Sušinskis, Ella Koževnikova, Renāts Ozerskis.

Jaunie kulināri

Sagatavošanas grupas bērni mācās gatavot veselīgus desertus no svaigajām ogām, medus un mājās ceptiem groziņiem.

Darja Petuhova

Apsveicam mūsu audzēkni no 4.grupas Darju Petuhovu par Pateicības saņemšanu konkursā "Atzīšanās mīlestībā Krāslavai". Darja piedalījās konkursā ar pašsacerēto rakstu par Krāslavu.

Я очень люблю свою Краславу. Она разноцветная и праздники в ней замечательные.

Это лучший город на земле. Летом Краслава теплая и зеленая. Можно купаться, бабочки летают, муравьи выползают.

В Краславе очень красивые здания. Я люблю гулять в парке вместе с родителями и со своей младшей сестренкой. Мне нравится бегать вокруг замка, сидеть в карете и ходить в наш музей на выставки.

Зимой Краслава очень яркая, потому что, когда все украшают разноцветными гирляндами и огоньками она сверкает, как елка.

Зимой В Краславе можно кататься на санках, играть в снежки и лепить снежную бабу, и можно ходить так, чтобы запутаться в своих следах...

Осенью Краслава разноцветная, конечно, дует ветер и приходится одеваться тепло, но когда выходишь на улицу листва такая красивая. Немного желтоватая, красноватая, даже немного зеленоватая и даже коричневатая - это так красиво.

Осенью мне нравится собирать букеты из листвы. Осенью поступают дети в школу. Весной все зеленеет и тает снег. Наш город весной становится зеленым.

Я очень люблю свой город, потому что, в нем очень много хороших людей и они делают его лучше и моложе.

Eksperimentu pulciņa jaunumi

Eksperimentu pulciņā bērni ar radošuma un domāšanas veicināšanas TRIZ metodi apguva tēmu ,,Magnēta brīnumainās īpašibas''. Mazie pētnieki eksperimentējot, rotaļājoties un risinot problēmsituācijas, padziļināja zināšanas par magnētu un tā īpašībām.Bērni meklēja priekšmetus, kuri draudzējas ar magnētu, izzināja, kā darbojas magnētiskais lauks. Neiztika arī bez jautrības! Palaist magnētisko pūķi un ķert zivis, tas taču ir tik interesanti!

Radošie rokdarbi

24.janvārī mūsu darbinieces mācījās veidot rotas no organzas. Savā radošajā pieredzē dalījās skolotāja Nataļja Gladkaja.

Foto konkurss "Bērni uz sniega"

Foto konkursā "bērni uz sniega" piedalījās 12 dalībnieki  (M.Monska, A.Sergejevs, O.Malinovska, V.Leibusa, N.Gladkaja, Viol.Bernāte, T.Stivriņa un J.Stivriņš, S.Pitrāne, Ž.Pitkeviča, D.Glaudāne un A.Glaudāns), kuri iesniedza 53 konkursa foto darbus.

Žūrija vienojās, ka galvenais kritērijs  uzvarai konkursā – bērnu veselīga dzīvesveida popularizēšana, tāpēc uz godalgotām vietām pretendē tādi foto sižeti, kuros būtu attēloti bērni, aktīvi nodarbojoties ar sportu vai veselīgu atpūtu.  Kā papildus kritērijs tika izvirzīts: foto kvalitāte, oriģinalitāte.

Žūrija atlasīja  finālistus, no kuriem  labākie tika apbalvoti Pasaules Sniega dienas pasākumā 19.janvārī „Pīlādzītī”, ar  1., 2., 3.vietas diplomiem un skatītāju simpātiju diplomu pēc balsošanas iestādes vietnē facebookā.  Godalgoto vietu ieguvēji saņema diplomus un balvas.

 Žūrijas lēmums:

1.vietas diploms: Svetlanai Pitrānei (vecāks no 7.grupas)

2.vietas diploms: Žannai Pitkevičai (vecāks no 7.grupas)

3.vietas diploms: Marijai Monskai (2.grupas skolotāja)

Skatītāju simpātija Violetai Bernātei (1.grupas vecāks)

Zīmējuma konkurss "Bērni uz sniega"

Zīmējumu konkursā "Bērni uz sniega" piedalījās 50 "pīlādzītis" audzēkņi ar radošiems darbiem: no 11.grupas 6 zīmējumi (skolotājas I.Kalinka, I.Eisaka), no 12.grupas 3 zīmējumi (skolotāja L.Andžāne), no 6.grupas 5 zīmējumi (skolotājas N.Gladkaja, L.Puhaļska), no 7.grupas 4 zīmējumi (skolotājas L.Krasņakova, D.Vīksna), no 8.grupas 4 zīmējumi (skolotājas V.Dzalbe, D.Jakovele, sk.palīdze I.Plinta), no 4.grupas 12 zīmējumi (skolotājas O.Malinovska, V.Leibusa), no 2.grupas 4 zīmējumi (skolotājas M.Monska, A.Rihlicka), no 1.grupas 2 zīmējumi (skolotāja A.Smirnova), no 10.grupas 10 zīmējumi (skolotāja I.Aļžanova).

2Konkursa žūrija vienojās, ka galvenais kritērijs  uzvarai konkursā – bērnu veselīga dzīvesveida popularizēšana, tāpēc uz godalgotām vietām pretendē tādi zīmējumu sižeti, kuros būtu attēloti bērni, aktīvi nodarbojoties ar sportu vai veselīgu atpūtu.  Kā papildus kritērijs tika izvirzīts: kvalitāte, oriģinalitāte.

Llabākie tika apbalvoti Pasaules Sniega dienas pasākumā 19.janvārī  „Pīlādzītī”, ar  1., 2., 3.vietas diplomiem un žūrijas simpātiju diplomu.  Godalgoto vietu ieguvēji saņema diplomus un balvas.

Žūrijas lēmums:

1.vietas diploms: Arianai Kupraščenkaite (8.gr.., skol.palīdze I.Plinta)

2.vietas diploms: Janai Lindei (7.gr., skolotāja L. Krasņakova, D.Vīksna)

3.vietas diploms: Danielam Škutānam (10.gr.., skolotāja I.Aļžanova)

Žūrijas simpātija Līgai Virkstenei (12.gr.., skolotāja L.Andžāne)

 

"Pīlādzītis" talanti

 

Nesen mēs svinējām Latvijas dzimšanas dienu, bet nu jau 24. novembris un ir dzimšanas diena mūsu bērnudārzam! Par godu tam tika organizēts iestādes talantu šovs. Visi bērni "Pīlādzītī" ir talantīgi, bet paši drosmīgākie parādīja savus talantus visiem. Talantu šovu atklāja Darja Petuhova. Viņa ir centīga, lasa pasakas, meitenei patīk dziedāt un spēlēt vijoli. Darja izpildīja skaņdarbu „Māmiņas svētki". Artūram Ozoliņam patīk ar tēti spēlēt dambreti un sportot. Brīvajā laikā zēns labprāt apmeklē baseinu un skeitparku. Marks Homutiņins labprāt nodarbojas ar sportu, viņam labi sanāk spēlēt futbolu gan ar draugiem, gan futbola pulciņā, par to liecina jau izcīnītās medaļas. Artūrs Ozoliņš un Marks Homutiņins pasākumā prezentēja savus sportiskus talantus. Mākslas talantu demonstrēja Arnita Uva Friliņa, bet visvairāk Arnitai Uvai patīk zīmēt savu ģimeni un dzīvniekus. Muzikālo talantu, spēlējot bērnu mūzikas instrumentos, demonstrēja Karina Vorožcova ar draugiem. Karinai patīk dziedat un izteiksmīgi deklamēt dzejoļus; patīk peldēties, tāpēc viņa bieži apmeklē baseinu ar masiņu un vecmāmiņu Balles dejotāji Orudž un Omars Ragimovi, Emilia Skerškāne un Linda Zdanovska bija sagatavojuši interesantu un jautru priekšnesumu. Viņi ir piedalījušies vairākās balles deju sacensībās un ir 1. un 2. vietu ieguvēji. Vairāki bērni demonstrēja savus dziedātāju talantus. Solo dziesmas dziedāja Linde Jana, Valērija Žurila, Amēlija Meņģiša (šogad viņa piedalījās starpnovadu konkursā "Cāļu cālis 2017"), Olivers Petkevičs ar skanīgu balsi. Ja bērns ir talantīgs , tad viņš ir talantīgs visas jomās. Valērijai Žurilai ļoti patīk uzstaties, tāpēc viņa vēl nodeklamēja dzejoli. Talantu šovā piedalījās arī bērni kopā ar saviem ģimenes locekļiem: Aurēlija Rimšāne ar savu mammu sagatavoja dzejoļa inscenējumu, jo Aurēlija ir apveltīta ar superīgu atmiņu un vienmēr labā garastāvoklī; Ariana Kupraščenkaite (piedalījās mazo vokālistu konkursā "Cālis 2017" un ieguva titulu "Šarmantākais cālis") ar māmiņu izpildīja dziesmu angļu valodā; zinātkāra un aktīva Sofja Sķerškāne ar māmiņu, kā arī Ella un Edgars Koževņikovi jautri un pārliecinoši dejoja. Edgars agrāk arī apmeklēja mūsu bērnudārzu. Ella ar brāļiem rīko koncertus ģimenes lokā, meitene dzied ansamblī un apmeklē mūzikas skolu, kur apgūst klavierspēli. Arī skolotājas, kuras strādā "Pīlādzītī", ir ļoti talantīgas, bet prezentācijas par skaistajiem rokdarbiem un mākslas darbiem demonstrēja Anita Smirnova, Aija Trunoviča-Stivriņa, Nadežda Isakova. Paldies visiem iestādes pedagogiem un bērnu vecākiem, kuri palīdzēja sagatavot bērnus talantu svētkiem.

Čempioni

Starptautiskās sporta deju sacensības "Daugavpils rudens 2017"- visas pirmās vietas ir mūsu audzēkņiem. Apsveicām Omaru Ragimovu, Emīliju Skerškāni, Lindu Zdanovsku, Orudžu Ragimovu un pateicamies balles deju skolotājam Aleksandram Boginičam.

Olimpiskās dienas 2017 zīmējumu konkursa „Mana sporta zāle dabā!” rezultāti

20.septembrī iestādes žūrijas locekļi iepazinās ar iesniegtajiem konkursa zīmējumiem. Kopā tika iesniegti 22 zīmējumi; konkursā piedalījās bērni vecumā no 2 līdz 6 gadiem.  Žūrija vienojās, ka galvenais kritērijs ir darba atbilstība konkursa tēmai, noteikumiem un mērķim: pievērst bērnu uzmanību sportošanai dabā svaigajā gaisā.

 Tika nolēmts izvirzīt uz apbalvošanu četrus konkursantus; viens zīmējums tiks izsūtīts Latvijas Olimpiskās Komitējas Vislatvijas Olimpiskās dienas 2017 zīmējumu konkursā.

 Visi konkursa zīmējumi tiks izlikti izstādē Krāslavas novada PII „Pīlādzītis”. Dalībnieku un uzvārētāju apbalvošana notiks 22.septembrī, iestādes Veselības dienas pasākumā. Par konkursa rezultātiem tiks paziņots iestādes mājas lapā.

 Žūrijas lēmums:

Pateicības par piedalīšanos zīmējumu konkursā saņēma: Aleksandra Čižika, Vilmārs Ratkevičs,Ariana Kupraščenkaite, Alīna Traškova, Emilia Skerškāne, Andris Virkstenis, Paula Murāne, Alise Andrukoviča, Maria Filipenkova, Orudž Rahimov, Iļja Sotnikovs, Daniela Survilo, Darja Katargina, Daniils Auziņš, Nelli Puzanova, Evita Guna Friliņa, Nikita Gensjurs, Darja Stigeviča.

 Nominācijā „Zīmējumi” 1.vieta – Arnitai Uvai Friliņai (10.grupa, skolotāja Iveta Aļžanova), 2.vieta – Ivita Kormiļceva (8.grupa, skolotāju palīdze Ilona Plinta), 3.vieta – Darja Petuhova  (4.grupa, skolotājas Viktorija Leibusa, Olga Malinovska), Darja Korovaja (11.grupa, skolotājas Ilona Eisaka, Ilona Kalinka); uz LOK zīmējumu konkursu tiek virzīts Arnitas Uvas Friliņas zīmējums . 

Krāslava – gurķu pasaule

TIC bērnu zīmējumu konkursā „Krāslava – gurķu pasaule” piedalījās: 6 bērni no 11.grupas (skol. I.Eisaka, I.Kalinka), 1 bērns no 1.gr. (skol. A.Smirnova), 3 bērni no 2 gr. (skol. A.Rihlicka), 3 bērni no 3.grupas („Pienenīte” bērni; skol. M.Monska)

Mans mīļākais dzīvnieks

 
 
 

Mazie mākslinieki no 2.grupas: Renas Dmitrijevs, Elīza Tiško, Ksenija Pitrāne piedalījās Krāslavas bērnu bibliotekas zīmējumu konkursā "Mans mīlākais dzīvnieks". Elīza Tiško saņēma pateicību.

Izlaidumnieku pasaka mazuļiem

 
 

7.grupas izlaidumnieki parādīja mazuliem no 2.grupas pasakas "Mam, kur mana lielā karote?" inscinējumu.

Eksperimenti maijā

Maija mēnesī eksperimentu pulciņa dalībnieki pētīja smiltis, iepazinās ar tā īpašībām. Zīmēt smiltīs ir ļoti jautri, izlabot, ja kaut kas nav izdevies, viegli. Bet vai var saglabāt zīmējumu no smiltīm? Bērniem tas izdevās! Ar lielu interesi un entuziasmu mazie pētnieki iejutās arheologu lomā. Bērnu uzdevums bija ļotiuzmanīgi unprofesināli veikt ,,izrakumus’’,  veidot stāstījumu , pamatojoties uz saviem atradumiem.

     Ar lielu prieku  bērni iepazinās ar mikroskopu. Darboties ar to bija ļoti interesanti, neskatoties uz to, ka vajadzēja būt ļoti uzmanīgiem un pacietīgiem. Bērni bija ļoti pārsteigti, ka sīkie smilšu graudiņi izskatījās kā akmeņi. Mazie pētnieki izteica vēlmi pētīt mikrobus un baktērijas. Cerams , ka kāds no bērniem nākotnē kļūs par zinātnieku.

     Nodarbību noslēguma triks (eksperiments ar gaisu) ,bērnu pašdarinātais Čaviņš ,kurš visiem māja ardievas, novēlot siltu un interesantiem  notikumiem bagātu vasaru.

                            Eksperimentu pulciņa vadītāja Ilona Eisaka.

A. Boginiča deju skolas balles deju koncerts 2017

 
 

Otrajās Lieldienās, 17. aprīlī, Krāslavas novada Kultūras namā notika Aleksandra Boginiča balles deju skolas koncerts. Kā vienmēr, publiku priecēja arī mūsu audzēkņu dalība jaukajā koncertā. Lepojāmies par iestādes bērniem un novēlam viņiem panākumus balles deju mākslā!

Starpnovadu mazo vokālistu konkurss “Cāļu cālis 2017”

Otrajās Lieldienās, 17. aprīlī, Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” notika Starpnovadu mazo vokālistu konkurss “Cāļu cālis”. Konkursā piedalījās bērni līdz 5 gadu vecumam no Daugavpils novada un tā kaimiņu pašvaldībām – Ilūkstes, Daugavpils, Vārkavas, Preiļiem, Līvāniem, Jēkabpils un Krāslavas. Žūrijas sastāvā bija vokālā pedagoģe un mūziķe Inga Zeile, jaunatnes lietu speciāliste Oļesja Ņikitina un bērnu vokālās studijas “Pērlītes” vadītāja Iveta Ustinskova. Konkursu vadīja Mākonis un Saulīte. Krāslavas novada dalībniece bija mūsu iestādes audzēkne Amēlija Meņģiša (vokālā skolotāja Vija Gončarova). Dalībnieci atbalstīja radi un grupas skolotājas; Amēlija dziedāja divas dziesmas; par drošu dalību konkursā meitene saņēma pateicību un krāsaino mugursomu dāvanā, kas noteikti noderēs vasarā. Novēlēsim Amēlijai turpmākus panākumus dziedāšanas māksla!

Dambretes turnīrs

29.martā "Pīlādzītī" notika tradicionālais Dambretes turnīrs 6-gadīgiem bērniem. Turnīrā piedalījās 12 bērni no 7. un 8.grupām: Jānis Virkstenis, Raitis Zukuls, Alekss Vēvers, Deivids Vēvers, Līga Jakovele, Artis Klagišs, Bogdāns Murāns, Raivis Vilmanis, Maksims Nevjadomskis, Aleksejs Gensjurs, Marats Belašovs, Alesandro Menščikovs. Bērni izvilka lozes un spēlēja vairākas reizes. Rezultāti; 1.vietas - B.Murāns, R.Zukuls, A Gensjurs; 2.vietas - J.Virkstenis, M.Nevjadomskis, D.Vēvers; 3. vietas - A.Klagišs, A.Vēvers, A.Menščikovs, M.Belašovs; 4.vietas - R.Vilmanis, L.Jakovele. Paldies skolotājām L. Krasņakovai, D.Vīksnai, D.Jakovelei, V.Dzalbei, kas ir mācījušas bērnus sagatavoties turnīram.

"Cālis" iedzied pavasari

2017.gada 28.martā "Pīlādzītī" notika atlases konkurss uz starpnovadu mazo vokālistu konkursu Daugavpilī "Cāļu cālis - 2017". Konkursu vērtēja žūrija: mūzikas skolotāja no Krāslavas pamatskolas Skaidrīte Gasperoviča, mūzikas skolotājas no PII „Pienenīte” Stanislava Bataraga un Maija Bogdāne. Konkursā piedalījās septiņi bērni vecumā līdz 5 gadiem, kurus sagatavoja mūzikas skolotājas Vija Gončarova un Marija Gasperoviča: Alise Andrukoviča, Valērija Žurila, Līga Ļoļāne, Arnita Uva Friliņa, Amēlija Meņģiša, Karina Vorožcova, Ariana Kupraščenkaite. Katra meitene izpildīja divas dziesmas. Visas solistes saņēma dāvanas un diplomus dažādās nominācijās: Līga - liriskākais Cālis, Arnita - skanīgākais Cālis, Valērija - ritmiskākais Cālis, Karīna - skatuviskākais Cālis, Ariana - šarmantākais Cālis, Alise - muzikālākais Cālis; bet konkursa uzvarētāja nominācijā „Cāļu cālis” – ir Amēlija Meņģiša. Viņa piedalīsies Starpnovadu mazo vakālistu konkursā Daugavpilī 17.aprīlī. Novēlam Amēlijai veiksmi! Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” vadītājas vietniece izglītības jomā Jeļena Vorošilova.

Tie esam mēs-draudzīga, smaidīga, darbīga, viszaļākā 7.grupas ežuku komanda no Krāslavas novada pirmsskolas izglītības iestādes ,,Pīlādzītis". Mēs mīlam Latviju, mums patīk darboties, mēs šķirojam atkritumus, mēs esam Cūkmena detektīvu projektā no 2016.gada oktobra.

Lūk, ko mēs paveicām darbojoties ar atkrituma materiāliem.

 

No kartona rullīšiem, tos aptinot, aplīmējot, sagriežot, nokrāsojot tapa eglītes, dzīvnieki, putni, lodziņi, sveces.

 

Ziemassvētku egles putnu barotava, nojumes dekors Margrietiņas, puķes, vāzītes ir tapušas no plastmasas piena pudelēm, jogurta glāzēm.

 

Dekori no plastmasas vāciņiem, ne tikai skaisti, bet arī saldi, jo līmes vietā izmantots cukurūdens.

 

No avīzes papīra, lietotā papīra izveidotas telpiskas figūras. Darbs nebija vienkāršs-jāsaplēš, jāsaburza, jāizveido detaļas no papīra un klīstera masas , jāsalīmē un jānokrāso.

 

Savācam iepakojuma kārbiņas, aplīmējam tapešpapīru – Krāslavā daudz jaunu ēku. Korķi kalpo par ceļazīmju turētājiem. No skaidu un klīstera masas tapa ekoloģiskas lellītes.

 

Sērkociņu kastīšu dzīvnieki papīra vai auduma apģērbā, sniegavīri  no medicīnas sieta – rotaļpilsētas iemītnieki.

 

Mums garšo rupjmaize, mums garšo arī baltmaize.., bet pāri paliek iepakojums. No tā tapa kartona lellēm apģērbs. Sanāca deju kolektīvs.

 

Lieldienu dekori – olas, veidoti no kalendāru spirālēm un diegiem. Ļoti vienkārši!

 

Sakopām apkārtni, no savāktām lapām un sūnām pagatavojam sūnu cilvēciņus

Panākumi balles dejās

Apsveicām Omaru Ragimovu, Emīliju Skerškāni, Lindu Zdanovsku, Orudžu Ragimovu ar iegūto 2.vietu LATVIJAS SPORTA DEJU FEDERĀCIJAS sporta deju sacensībās "Ludzai 840"!

1.vieta balles dejās

Mēs lepojāmies ar mūsu audzēkņiem, paldies skolotājam A.Boginičam!18.02. - 4.grupas bērni (L.Zdanovska, O.Ragimovs) piedalījās Daugavpils reģionālajā deju sacensībās „Draugu lokā” un ieguva 1.vietu iesācēju grupā

Zīmējumu konkurss „Bērni uz sniega”

World Snow Day

Zīmējumu konkursa „Bērni uz sniega” dalībnieki: D.Petuhova, D.Auziņš, V.Marcinkeviča, A.Andrukoviča, P.Murāne, E.Dembovska, L.Zdanovska, A.Voitenko, D.Vēvers, A.Vēvers, I.Sotnikovs, A.Klagišs, L.Virkstene, A.Šuminskis, M.Žurila, A.Katargina, L.Krumiņa, K.Pitrāne, Z.Moisejeva, L. Ulduka, E.Slapiņa, A.Rukmane, E.Tiško, E.Skerškāne, A.Stefanovs, E.Koževnikova, N.Račickis, A.Putnis, E.Haiņins, M.Kononova, E.G.Friliņa, I.Sotnikovs, S.Egle, A.Meņģiša, V.Žurila, D.Lovins, A.Virkstenis, J.Brovkins, A.Ancāns, A.Ozoliņš, R.Vilmanis, A.Klagiša, L.Jakovele, D.Vēvers, A.Vēvers, L.Jakovele, D.Laura, D.Korovaja, J.Virkstenis, R.Vilmanis, S.Bebriša, R.Zukuls, B.Murāns, E.Bukovska, K.Dalecka, O.Rahimov, M.Nevjadomskis, A.Kupraščenkaite, R.Cakuls, E.Pitkeviča, O.Stigeviča, I.Kormilceva, A.Traškova, E.Vainovska. Konkursa rezultāti un kurš zīmējums tiks sūtīts Vislatvijas konkursā tiks paziņots līdz 30.janvārim.

Panākumi zīmējumu konkursā

Valsts robežsardzes koledžas zīmējumu konkursā „Atjaunotajai robežsardzei – 25”.  vecuma grupā līdz 7 gadiem - Goda rakstus par 1.vietu Rinaldam Vaikulam, par 3.vietu Deividam Vēveram. 

Atzinības saņēma: E.G.Friliņa, R.Vilmanis, J.Virkstenis, A.Vēvers, L.Jakovele, A.Klagišs, R.Zukuls, K.Daļecka, A.Voitenko, D.Korovaj.

Eksperimentu pulciņa atklājumi

 
 
 

Arī 2016./2017. mācību gadā "Pīlādzītī" turpina darbu eksperimentu pulciņš skolotājas Ilonas Eisakas vadībā. Bērni izzina pasauli un katrā nodarbībā atklāj kaut ko jaunu: ka statiskā elektrība var noturēt balonu pie virsmas un kustināt priekšmetus, ka gaisa spēks var virzīt modeļus uz priekšu, ka var uzrakstīt slepeno vēstuli ar neredzamo krāsu un daudz kas cita! Lai vēl ir daudz jaunu atklājumu mūsu zinātkāriem bērniem!

ZIEMASSVĒTKU GAIDĀS

Šogad mums 11.grupā ir Adventes kalendārs, to sameistaroja Amēlijas vecmāmiņa Lija. Kalendārā mēs sagatavojām 24 kartiņas ar dažādām Adventes aktivitātēm.  Mums ļoti patīk šī ideja,kad mēs kopā ar bērniem varam gatavoties Ziemassvētku brīnumam. Uz katras kartiņas ir kāda vienkārši īstenojama ideja jautrai un vērtīgai pabūšanai ar sevi, grupas biedriem un saviem tuvākajiem. Bērni mācīsies jaunas Ziemassvētku rotaļas, dzejoļus, dziesmas, ceps un rotās piparkūkas... Neizpaliks arī labie darbi: sataisīt barotavu,palīdzēt auklītei, skolotājām,vecākiem. Piepildītu Ziemassvētku gaidīšanas laiku!

                11.grupas skolotājas Ilonas.

Cūkmena detektīvi mācās dzīvot ekoloģiski

"Cūkmena detektīvi" ir LVM ekoprogramma pirmsskolas izglītības iestādēm. Tās mērķis ir rosināt bērnos atbildību pret vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā. Bērni no 7.grupas - cūkmena detektīvi mācās lietot otrreizējos materiālus: Latvijas svētku noformējumam bērni izmantoja maizes iepakojumus, lai pagatavoti tautiskās lelles; bet gatavojoties Ziemassvētkiem - mācās veidot rūķus no koku skaidu un klīstera masas.

 

Koku skaidu Rūķis - iesniegts arī apgāda Zvaigzne ABC konkursā "Izgatavo lelli".

Mana sapņu bibliotēka

·         11.grupas bērni A.Virkstenis, M.Kononova, A.Ozoliņš, E.G.Friliņa (skol. Z.Bernāte, I.Kalinka) iesniedza zīmējumus KNCB bērnu literatūras konkursā „Mana sapņu bibliotēka”.

Bērni tirpina piedalīties mākslas konkursos

·         11. gr. bērni; E.G.Friliņa, R.Vaikuls (skol. I.Eisaka, I.Kalinka) un 7. grupas bērni R.Vilmanis, J.Virkstenis, A.Vēvers, D.Vēvers, L.Jakovele, A.Klagišs, R.Zukuls, K.Daļecka, A.Voitenko, D.Korovaja (skol. L.Krasņakova, D.Vīksna) iesniedza zīmējumus Valsts robežsardzes koledžas konkursā „Atjaunotajai robežsardzei – 25”.

·         11.gr. bērni: V.Žurilla, E.G.Friliņa iesniedza 47.Starptautiskajā bērnu mākslas darbu konkursā savus zīmējumus (skol. I.Kalinka, I.Eisaka).

11. un 7.grupas mākslinieki

SIA "Gudra Galva" ZĪMĒJUMU KONKURSĀ ''SAPŅU MUGURSOMA'' savus mākslas darbus iesniedza 11.grupas bērni Emilia Skerškāne, Melānija Kononova, Artūrs Ozoliņš, Amēlija Meņģiša, Rinalds Vaikuls, Evita Guna Friliņa. 

Arī 7.grupas bērni Džuljeta Laura un Artis Klagišs (skolotājas Džeina Vīksna, Leongina Krasņakova) uzzīmēja savas sapņu mugursomas.

 

LAI VEICAS JAUNIEM MĀKSLINIEKIEM!

"Pīlādzītis" talanti - Santa Baldiņa

“Dzidri skan zvaniņš dan diri diri dan...”

            Dzidri skan arī Santas Baldiņas balss. Santa ir no muzikālas ģimenes, tāpēc dziedāt viņai ļoti patīk, viņa labprāt dzied gan svētkos, gan ikdienā. Viņa  mudina citus bērnus dziedāt viņai līdzi un arī pamāca, ja kādam piemirstas dziesmas vārdi vai sajūk dziesmas ritms. Santa ir centīga un uzmanīga meitene. Iesākto darbu viņa vienmēr cenšas pabeigt līdz galam. Viņa arī nav no tiem, kas viegli padodas un, ja Santai kaut kas nesanāk, tad viņa mēģinās vēl un vēl, līdz sasniegs vēlamo rezultātu. Un, ja tomēr pati viņa nespēs tikt galā, tad nekautrēsies lūgt palīdzību.

            Pateicoties  šīm īpašībām, Santa ir guvusi atzinību dažādos konkursos. Viņa piedalījās iestādes dziedātāju konkursā “Čālis” un 2015. gadā ieguva  pirmo vietu. Viņa tika izvirzīta dalībai Latgales reģiona konkursā, kur ieguva atzinības rakstu. Santa piedalījās arī Krāslavas novada atlases konkursā, kas bija veltīts Raimonda Paula 80. jubilejai. Santa arī vairākas reizes ir piedalījusies Krāslavas novada bērnu sadziedāšanās svētkos, kuri jau notiek regulāri, katru pavasari pilsētas kultūras namā un pulcē lielu skaitu mazo dziedātāju. Svinot dažādus svētkus mūsu izglītības iestādē, Santai tiek doti arī dažādi solo uzstāšanās numuri, kurus viņa lieliski izpilda. Meitene cītīgi strādā pie sava talanta pilnveidošanas un uzlabošanas. Vienmēr uzklausa dotos padomus un pati piedāvā variantus, kāds varētu būt viņas tēls attiecīgajam numuriņam.

            Santa apmeklē arī iestādes ansambļa pulciņu, kur mūzikas skolotāja strādā ar viņu individuāli un pievērš lielāku uzmanību tieši viņas prasmju pilnveidošanai. Mūzikas skolotāja Vija Gončarova Santu raksturo kā drosmīgu un atbildīgu meiteni. Skolotāja saka, ka Santai ir dabas dots talants, ļoti melodiska un gandrīz absolūtā dzirde, kā arī ļoti laba muzikālā atmiņa. Santa spēj ļoti precīzi nodziedāt melodiju, ko ne katrs pieaugušais var izdarīt tik precīzi un skaidri. Santa nekad nelielās ar savu talantu, taču viņai ir savs viedoklis par dziedāšanu un dziesmas izpildīšanu.

            Mēs ļoti ceram, ka Santa  turpinās pilnveidot savas prasmes arī skolā, un priecēs mūs arī turpmāk, uzstājoties dažādos pasākumos, lai mēs ar lepnumu varētu teikt: ”Re, tas ir mūsu “pīlādzēns”!

 

10.grupas skolotāja Velta Bernāte

"Pīlādzītis" talanti - Viktorija Rutkovska

Kas ir "Karate"?

Jautāsiet, vai tas ir veids, kā piekaut sliktos? Un kāpēc cilvēki trenējas ar karate? Atbildes uz šiem jautājumiem mums sniedza 12. grupas audzēkne Viktorija Rutkovska, kas jau divus gadus ar patiesu aizrautību apmeklē Latgales reģionālo karatē klubu SATORI, apgūstot karatē cīņas mākslu.

Krāslavā bērniem nav daudz iespēju, kur attīstīt savas prasmes un talantus. Saņemot savu vecāku atbalstu, Viktorija divas reizes nedēļā vakaros trenējas nopelniem bagātā trenera Igora Komara un vecākā trenera Oļega Komara vadībā, vecuma grupā no 5 līdz 12 gadiem.

„Karatē ir japāņu cīņas māksla, kurā kā „ierocis” tiek izmantots viss cilvēka ķermenis, piemēram, rokas, dūres, elkoņi, kājas, ceļgali. Atšķirībā no boksa vai cīņas sporta tradicionālajā karatē ir liela nozīme cilvēka garīgajam spēkam un labām manierēm, kā arī tā mērķis ir attīstīt ķermeņa fiziskās īpašības. Karatē ir sevis pārvarēšanas un sevis iepazīšanas skola ”

Viktorijas motivācija nodarboties ar šo sporta veidu ir vienkārša – prast pārvaldīt savu ķermeni, saņemt enerģiju un parādīt ķermeņa spēku.

Atsauksmes par treniņiem ir itin iespaidīgas: ir nopietni jāuztver trenera norādījumus, daudz jātrenējas arī ikdienā, jābūt mērķtiecīgam, uz rezultātu noskaņotam un fiziski norūdītam. Lai cik grūti ir izturēt ilgstošos treniņus un slodzi, Viktorija nekad nesūdzas.

Treniņu sākumā vienmēr notiek iesildīšanās, izlocīšanās un tad seko trenera norādījumi un jaunu sitienu apguve. Sekmīgu nodarbību rezultātā ir jākārto eksāmens, saņemot atbilstošas krāsas jostu, kas liecina par zināšanu un prasmju līmeni.

Viktorija savu hobiju netur zem pūra, viņa pārliecinoši dalās pieredzē ar saviem draugiem un skolotājām. Viktorija ir ļoti izturīga gan fiziskajā, gan emocionālajā jomā, cenšoties saglabāt savu identitāti un pārliecību aktīvi nodarboties ar šo cīņas mākslu. Viktorijas cīņas prasme ir apbrīnojama un viņas sasniegumi jau ir augstu novērtēti - dzeltenā josta, medaļa, diploms par otro vietu KUMITE.

Pārdzīvojot lielākas vai mazākas veiksmes un neveiksmes, meitene ir pārliecināta, ka sasniegs vēl augstākus rezultātus, protams, tikai turpinot aktīvi trenēties. Novēlam Viktorijai neizsīkstošu spēku, enerģiju un pārliecinošu redzējumu sava vaļasprieka attīstīšanā. Viktorij, mēs ar tevi lepojamies!

12.grupas skolotājas Rasma Krumpāne un Žaneta Moiseja

1.grupas talanti

 
 
 

Talants nav iedzimta īpašība, to vajag pamanīt un attīstīt. Katrs bērniņš piedzimst ar savu temperamentu un spējām. Svarīgi būtu mazuļa talantu pamanīt agrīnā vecumā. Lai attīstītu bērnu talantu, būtu vēlams, lai viņš pats pēc tā sāk tiekties. Pirmajos dzīves gados bērnu ir jāaizrauj un jāinteresē.
Mūsu grupiņu apmeklē 2-3 gadu veci ķipari. Šajā vecumā bērniem patīk vērot un atdarināt pieaugušos, viņi grib darīt paši, ir enerģiski un aktīvi. Mācās jaunas zināšanas un palaidnības, piemēram, nevar sadalīt mantas. Paši prot patstāvīgi ēst ar karoti, padzerties no krūzītes, prasās uz podiņa, dažiem šī prasme vēl jāapgūst. Rotaļu biedri vēl neinteresē, jo saskarsmes prasmes, mazuļi mācās apgūt no triju gadu vecuma. Tāpēc, šajā vecuma posmā, svarīga pieaugušā līdzdarbošanās bērna rotaļās un spēlēs. Katrs 1.grupas audzēknis ir indivīds, ar savām vēlmēm un spējām:
Ivita – Patstāvīga, izpalīdzīga, gribēt zinoša. Omārs – Mīļš un profesionāls pavārs. Ivita un Omārs ir grupas konkursa uzvarētāji ” Putras karalis un Karaliene”. Darja S. – Liels palīgs, gan skolotājai, gan bērniem, centīga zīmētāja. Ariana – Ļoti iejūtīga, patīk vērt krellītes, likt mozaīkas. Dāvids – Ar savu nostāju, mērķtiecīgs, patīk darboties ar galda spēlēm. Nikolass - patīk vienatnē pievērsties cītīgai grāmatu aplūkošanai, patīk dziedāt. Armīns – Labs saimnieks, sakārtos un saklās leļļu gultas ko meitenes izjaukušas. Darja K. – Zinātkāra interesē viss jauns, talantīga aktrise. Matīss – Interesē dažādu veidu konstruktori un mašīnas. Diana – Sabiedriska un enerģiska, modes cienītāja. Aleksandra – Drosmīga un bezbailīga, patīk runāt pa telefonu. Markuss – Kārtīgs, draudzīgs, atbildīgs, ātri apgūst visu jaunu.
Mūsu visiem grupas bērniem, patīk kustību rotaļas ar dziedāšanu, dziesmas ar roku kustībām. Sākot ar visiem zināmu putriņas vārīšanu un pakāpeniski papildinot ar jaunām dziesmiņām ko mēs iemācamies mūzikas nodarbībās. Labs sākums mazo talantu attīstīšanai. Galvenais, lai mazais attīstoties, gūtu gandarījumu, prieku un pozitīvās emocijas.

1.grupas skolotājas
Anita Smirnova, Nadežda Isakova

6.grupas talanti

 

Katram bērnam jau no dzimšanas ir dots kāds talants, kurus mēģina saskatīt un attīstīt tālāk grupas skolotāji. Mazuļa prasmes un talanti ir skolotāju un viņu vecāku rokās. Mēs- agrīnā vecuma grupiņā – mācām pazīt krāsas, turēt zīmuli un otiņu. Pirmos darbiņus veidojot ar pirkstiņkrāsām, ar ko iepriecinām bērniņu vecākus.
Atkarīgi no temperamenta bērni dažādās iemaņās (ģērbties, ēst ar karoti, prasīties uz podiņu) apgūst ātri, turpretim citam vajag ilgāku laiku. Kas mums pieaugušajiem liekas vienkārši mazam bērniņam tas ir īpašs notikums: pirmā sapogātā podziņa, patstāvīgi novilktā kurpīte. Mūsu grupas bērniem patīk kustību rotaļas („Lūk tā”, „Pa taciņu”, „Man tā patīk pietupties”, „Nāc manu lācīti nāc”), skriešana, rāpošana, lekšana, kā arī patīk atdarināt dažādas kustības. Tas arī ir talanta pirmsākums.
Mūsu grupas bērniem ļoti patīk klausīties mūziku un dejot tās pavadījumā. Mīļākās dziesmiņas: „Zvaniņš”, „Lācēns varens muzikants”.
Mēs attīstām vēlmi dziedāt, veicinām muzikālo dzirdi, ritma izjūtu. Dejā attīstās bērnu dabiskā plastika, palīdz nosūtīt nevēlamo enerģiju uz dejas kustības ritmu, izpaužas interese improvizācijai.
Mūzika tiek izmantota visos darbības momentos: sportojot, spēlējoties un zīmējot.
Mēs izmantojam šo paņēmienu, jo mūzika un dziedāšana labi ietekmē bērnus, un tiem ar dziesmu palīdzību labāk padodas visādas darbības.

Katrs grupas bērns ir īpašs:
 Aleksandra -  maza princese - patīk pucēties;
 Martins – akurāts, pārbauda vai visas rotaļlietas ir savās vietās;
 Armīns – mazs džentelmenis, sveicinoties paspiež pirmais roku;
 Dmitrijs- maza saulīte, ar savu smaidu var apbur t jebkuru;
 Stefānija – aktrise – patīk attēlot pieaugušo darbību;
 Sofija – mīļumiņš – ar savu mīļumu iedveš apkārtējiem labu omu;
 Viktorija – nākamā dejotāja – labi attīstīta muzikālā dzirde;
 Aleks – draudzīgs – dalās ar rotaļlietām;
 Markuss – veikls-  labi padodas darbošanās ar bumbu;
 Ričards – gudrs – patīk intelektuālās galda spēles;
 Raivis – uzmanīgs – padodas dažādu piramīdu salikšana;
 Jaroslavs – nākamais šoferis – patīk spēlēties ar mašīnām.

 Neliels ieteikums vecākiem, lai turpināt attīstīt bērnu talantu: kopā apmeklēt pasākumus pilsētā, pārgājieni dabā, lai ieklausītos skaņās – putnu dziedāšanā, koku šalkoņā u.c.

6.grupas skolotājas Vija Barševska un Lilija Puhaļska

4.grupas talanti

Katrs bērns mūsu grupā ir talantīgs pa savējam. Ļoti nozīmīgi ir saredzēt šo talantu jau agrā bērnībā un attīstīt to. Strādājot jau daudzus gadus ar pirmsskolas vecuma bērniem, mēs varam tikai tos salidzināt.

        Bērnudārza ‘’Pīlādzītis’’ 4. grupas bērni ir ļoti gudri, attīstīti un talantīgi. Marija D. Un Valērija A. ļoti skaisti dzied un uzstājas dažādos svētkos un piedalās konkursos. Šo talantu mūsu meitenēs  atklāja mūzikas skolotāja  V.Gončarova.  Marijai D.  ir labi attīstīta runas un organizātoriskās spējas. Viņa māk organizēt bērnus ne sliktāk par skolotāju.

Maksimam O. ļoti patīk zīmēt un viņam tas tiešām sanāk labi. Nika N., Alekss P. un Lauris Š. nodarbojas ar balles dejām un uzvar dažnedažādās sacensībās, bet ar tautas dejām nodarbojas  Alvis A., Viktorija Ū., Karīna Ļ. un Lauris Š.

Alvis A. ļoti aizraujas ar mašīnām, viņš zina visu māšīnu markas un visus sīkumus sporta braukšanas stilā. Artūru M., Arīnu D., un Aleksu P. aizrauj spēlēt dambreti, viņi arī piedalās sacensībās, kur godīgi uzvar. Mūsu bērnudārza ‘’Pīlādzītis’’ bērni piedalās teātra pūlciņā, kuru vada J.Vorošilova. Tur viņi izspēlē udziņas un pasakas . No mūsu grupas arī ir daži aktieri: Margarita S., Nika N. un Karīna Ļ. Viņas ir sajūsmā par teātra pulciņu, tur viņas var iejusties īstu aktrišu lomā. Jevģēnijam J. patīk filozofiskas sarunas par dzīvi, reliģiju, zvaigznēm un t.t. Jespējams, nākotnē viņš kļūs par filozofu .

Andrejam T. ir sportista dotības. Viņam patīk nodarboties ar sportu un vienmēr būt pirmajam. Sportā, liela nozīme ir gribasspēkam, kas Andrejam piemīt.

Katrīnai M. un Laurai R. patīk klausīties dažādu mūziku un dejot.

Varbūt, attīstot šīs dotības , mūsu grupas bērni nākotnē kļūs par labiem aktieriem, dejotājiem, sportistiem, labiem automašīnas vadītājiem, mākslieniekiem, filozofiem un vienkārši  jaukiem  cilvēkiem. Mēs gribam, lai viņi ne tikai labi attīsta savu talantu nākotnē, bet gan lai viņi dzīvē būtu laimīgi!

                                         Pirmsskolas skolotājas Viktorija Leibusa un Olga Maļinovska.

2.grupas talanti

 
 
 

 

Mūsu grupas bērnu vecums ir no 2-3g. Šajā vecumā bērni cenšas būt neatkarīgi un grib veikt daudz ko patstāvīgi. Šajā vecumā ir svarīgi neatgrūst un neapspiest bērna patstāvību, bet palīdzēt pārvarēt nedrošību un bailes. Katrs bērns jāatbalsta, jaiedrošina, un tad viskautrīgākie bērni atveras, un atklājas viņu talanti. Mums atliek vien sekmēt tā veidošanos.

 Svarīgākais ir ieraudzīt, saprast un pilnveidot bērna spējas. Talants mūsu grupas bērniem visbiezāk atklājas čaklumā un paaugstinātā zinātkārē. Bērni ir kustīgi, emocionāli, gribotzinoši, daži ir hiperaktīvi, toties visi ir draudzīgi, mīļi un izpalīdzīgi. 2-3 gadi irvisinteresantākais vecumposms, un jo īpaša uzmanība jāvelta zināšanu sniegšanai un prasmju pilnveidošanai. Katra diena PII "Pīlādzītī’’ mums paiet rotaļās, te mācamies daudz ko jaunu, atkartojam zināmo, svinam svētkus, ievērojam tautas tradīcijas, piedalāmies konkursos, piemēram, „Putras diena”,

 

 

Kā arī apmeklējam iestādes pasākumus. Daudz sportojam, zīmējam,dejojam un uzturam kārtību grupā, laukumā, macāmies cienīt citu darbu.

 

Spēlējoties ar bērniem, mēs redzam katra spējas un talantus. Piemēram, leļļu stūrītī mūsu Anģiļina, Matvejs, Alise labi atdarina pieaugušo cilvēku uzvedības manieres - kā īsti aktieri.Kā mīļa un gādīga māmiņa Anģiļina saklāj leļļu gultiņas un dodas uz veikalu iepirkties, līdzi ņemot savu ‘’meitiņu’’. Alise prot ne tikai skaisti saklāt galdu un aicināt visus ēst, bet, dzirdot mūzikas skaņas, dodas dejot un dziedāt. Evelīna ir izpalīdzīga un apķērīga meitene.  Viņa iegaumē un atceras vairākus pasaku personāžus, atpazīst ģeometriskas figūras,krāsas un, ja kāds bērns netiek galā ar uzdevumu, Evelīna jau ir klāt, lai palīdzētu.

 

Matvejs ir vārda īstā nozīmē- celtnieks.No dažāda celtniecības materiāla - klucīšiem, plāksnēm, lego - top tādas celtnes un pilis, ka gribas tās realizēt dzīvē. 

 

Mihails ir grāmatu draugs-mīļākas grāmatas ir aplūkotas vairākas reizes kārtīgi šķirot lappusi pēc lappuses un noliktas atpakaļ plauktā. Arī gatavot viņam patīk. 

 

Amēlijai un Marikai nav vajadzīgas lelles ar gariem matiem, jo skaistas frizūras top arī īsos matos.

  

 Kirillam patīk darboties ar plastilīnu. Viņš cītīgi liek mazus gabaliņus kā noteiktas detaļas uz priekšmetiem  un pēc laiciņa top interesants mākslas darbs. Veicot jebkuru darbu, Kirills ir nopietns un atbildīgs. 

 

 Arina šajā vecumā ir ļoti pozitīva. Ar prieku viņa iet palīgā skolotājai kārtot rotaļlietas, paliet puķes. Bet veidojot no mīklas piparkūkas viņa redz kādas formas vēl nav veidotas.

 

Mūsu mazie rūķīši Elmārs un Uva ir ļoti atšķīrīgi - viens ir mierīgs un kluss, bet otrsir aktīvs un drošs. Uvai patīk sports, lai izpildīt nākamo vingrojumu, iepriekšējo atkārtos vairākas reizes. Patīk krāsainais plastilīns un flomasteri, ar kuru palīdzību top skaisti darbiņi.

 

Elmārs ar smaidu un mīļu apskāvienu dod tādu pozitīvu lādiņu visai dienai, ka aizmirstas visas rūpes un raizes.Un vai tas nav talants - dot savu mīlestību citiem! 

 

Tas taču ir jauki, ja tiek attīstīts ne vien prāts un talants, bet arī bērna dvēsele, kur redzama pozitiva saskarsme ar vienaudžiem un pieaugušajiem, labestība, draudzīgums.

 

 

2.grupas skolotājas Marija Monska un Aina Rihlicka

Katram  bērnam no dzimšanas ir dabas dota balss. Galvenais mērķtiecīgi ievadīt bērnu viņam vēl nesaprotamajā, brīnišķīgi skanošajā pasaulē. Tāpēc darbs pie muzikālās dzirdes jāsāk ļoti agri. Viena no svarīgākajām  muzikālās audzināšanas darba formām ir dziedāšana. Dziedot bērniem attīstās galvenās dzirdes iemaņas un iekšējā dzirde. Bērnus dziedāt jāmāca jau no 2- 3 gadu vecuma,  līdz ar runas izveidošanos.

Katru pavasari pēc drūmās ziemas atplaukst daba visā savā krāšņumā – ziedu krāsās un zāles zelmenī. Arī Krāslavas novada PII”Pīlādzītis” darbinieki sarosās, izkopjot mūsu dārziņa „puķu jaunos asniņus”. Katru pavasari iestādē tiek pamanīti skanošākie, ritmiskākie un dziedošākie bērni, lai sacenstos iestādes organizētajā konkursā "Cālis".

Šis pavasaris nebija izņēmums  - šīs „puķes” visā savā krāšņumā uzplauka. 12. grupā jau krietnu laiku iepriekš mūzikas skolotāja pamanīja Dagmāras Stivriņas dziedātprasmes dotības. Sadarbībā ar grupas skolotājām un Dagmāras vecākiem tika izvēlētas skanīgākās dziesmas un ritmiskākas kustības.

Pati Dagmāra ir ļoti centīga meitene. Viņai piemīt savs šarms un pozitīva aura. Divus mēnešus pirms lielā notikuma Dagmāra ik dienu nopietni darbojās, lai dziesmas skanētu prasmīgi, lai kustības ir raitas.

Atbalstītāju vidū valdīja īpaša prieka sajūta un, protams, satraukums. Kā nekā pirmais iznāciens uz skatuves. Un kā tad pasākums bez pārsteiguma? Šoreiz Dagmāras iznāciens pārsteidza visus ar jauku dziedātājprasmi un drauga Vinnija Pūka ierašanos. Veiksmīgs un labi padarīts darbs  rada gandarījumu un skaistuma sajūtas.

Ļoti svarīgi, lai arī pēc daudziem gadiem Dagmāra spētu izmantot šīs prasmes un atcerētos  šo pasākumu kā spraigu piedzīvojumu „ziedot puķu dārziņā”.

12.grupas skolotājas Rasma Krumpāne, Žaneta Moiseja

Jaunie talanti aug "Pīlādzītī"

Mēs saviem bērniem atstājam mantojumā tikai divas lietas –

saknes un spārnus./Modings Kārters/

 

Bērns īstenībā dzīvo daudz reālākā, konkrētākā pasaulē nekā mēs, lielie...

 Bērns skaidrāk izjūt kā gaismu, tā ēnas, kā skaistumu, tā šausmas. /Jāns Kaplinskis/

 

Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” apmeklē daudz talantīgu bērnu – vieni labi dzied, izteiksmīgi deklamē dzejoļus, citiem ir laba kustību koordinācija, vēl citiem ir talants zīmēšanā, veidošanā.

Zīmēšana pirmsskolas vecumā ir viens no efektīvākajiem procesiem, kurā tiek sakārtoti bērna priekšstati par pasauli. Mēs, 10.grupas skolotājas, strādājot ar bērniem, cenšamies attīstīt viņos radošo fantāziju. Lasām pasakas, un bērni zīmē ilustrācijas tām. Radošo fantāziju rosina arī apkārtējās pasaules iespaidi. Galvenais, lai bērni tajā prastu saskatīt skaisto un brīnumaino. Ja bērnam ir talants, viņam zīmēšana padosies vieglāk. Zīmēšanā, gluži tāpat, kā mācoties klavierspēli, tikai ar regulāru vingrināšanos iespējams gūt ievērojamus panākumus.

 

Gribas pastāstīt par vienu tādu talantīgu meiteni, kura apmeklē mūsu bērnudārzu – tā ir Alise Blaževiča. Viņai ir seši gadi. Jau no mazām dienām meitenei ļoti patīk zīmēt. Ar lielu interesi viņa aplūko bērnu bilžu grāmatu ilustrācijas, vēro, kā tās ir zīmējuši mākslinieki. Viņai ļoti patīk Margaritas Stārastes, Ilonas Ceipes, Agijas Stakas, Anitas Paegles, Signes Ērmanes-Ļitvinas un Vladimira Sutejeva zīmējumi.

Savus darbus Alise labprātāk izpilda ar krāsainiem zīmuļiem. Ar tiem viņa prot uzburt dažādus interesantus sižetus. Savos sižetos Alise attēlo vairākus personāžus, pārsvarā tie ir dzīvnieki. Bet vismīļākie viņai ir putni. Meitene ir izveidojusi sienas avīzi „Putnu dienas un nedienas”, kurā attēloja putnu dzīvi.

Labestības dienai veltītajā pasākumā Alise piedāvāja uzzīmēt zīmējumu sēriju „Pingvīnu labie un sliktie darbi”. Alisei ļoti patīk zīmēt savus personāžus darbībā, atklāt to emocijas.

Meitene ir palīdzējusi noformēt grupas sienas avīzi „Nu nākat, bērniņi, izstāstiet, ko bērnudārzā darījāt”. Viņa zīmēja bērnu siluetus dažādās darbībās.

Bieži vien Alise zīmē vairākus atsevišķus zīmējumus vienai tēmai- kā komiksus. Un vienmēr arī paskaidro, ko ir uzzīmējusi, tā veidojot veselu stāstu. Ar Alises Blaževičas darbiem var iepazīties Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” 10.grupā. Ticam, ka meitene kādreiz attīstīsies savdabīgā māksliniecē, viņas vārds slavēs Krāslavu un Latviju.

 

Mīļie vecāki, pedagogi! Bieži vien bērni uzskata, ka viņi neprot zīmēt. Tomēr tā nav taisnība, jo zīmēt prot jebkurš. Dažreiz gadās, ka pieaugušie nav atzinīgi novērtējuši bērna vēlmi zīmēt vai arī pašam tīkamo zīmējumu noniecinājis kāds draugs. Visbiežāk bērnam nav zīmēšanas pieredzes, tomēr viņam ir ļoti gudra roka, kurai  jāļauj brīva vaļa.

 

Zīmējot bērnam jāļauj izmēģināt dažādas tehnikas un tās pat jaukt (piemēram, fonu noklāt ar guašu, un, kad tas nožuvis, zīmēt ar flomasteriem).

Kad bērns ir uzzīmējis zīmējumu, ir jāpajautā, kas ir attēlots viņa zīmējumā. Šķietami kubiciņi vai švīkas var atklāt apbrīnojamu fantāzijas lidojumu. Jo lielāka lapa, uz kuras bērns strādā, jo labāk – tad viņa fantāzijai ļauta brīvība.

 

Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” 10.grupas skolotāja Iveta Aļžanova