Skolotājas Anitas Smirnovas Ziemassvētku izstāde bibliotēkā

Krāslavas novada centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā līdz 07.janvārim  turpināsies skolotājas Anitas Smirnovas dekoru izstāde "Noķer Ziemassvētku brīnumu!"

Anita Smirnova tamborē, filcē, dekorē, rada un kreatīvi izpauž savas jūtas rokdarbos.

Ik gadu pirms Ziemassvētkiem un gadumijas Anitas darinājumi atrod savas mājas tuvākajā un tālākajā valsts un arī pārrobežas nostūrī. Tie ir gan suvenīri, gan Ziemsvētku mīļmantiņas un dažādas citas lietas, ko var no sirds dāvināt.


Radošās darbnīcas

Projekta “Practical arts” ietvaros aktīvi iesaistījās iestādes skolotājas Anita Smirnova, Zinaīda Bernāte, Aina Rihlicka - mācoties   atkārtoti izmantot dažāda veida materiālus, radod gan praktiskus priekšmetus, gan skaistas lietas mājas dekorēšanai un interjera papildināšanai.

Pateicoties dalībai darbnīcās, dalībnieki gūva jaunas zināšanas un prasmes kā radoši atkārtoti piešķirt vērtību tam, kas visbiežāk tik izmests atkritumu urnā.

Rezultātā ar pašdarinātiem dekoriem tika izrotāta Ziemassvētku egle Sporta ielas rajonā.

Zinīšu laboratorijas jaunumi

 
 
 

Roku mazgāšanas pasākuma ietvaros zinīši pētīja ziepes, ziepju daudzveidību, īpašības, veica eksperimentu ,,Bēgošie pipari’’, patstāvīgi pagatavoja burbuļūdeni, zīmēja ar ziepēm un ziepju burbuļiem.

Mazie pīlādzēni sistematizēja un padziļināja zināšanas par ūdeni, tā lomu dabā un cilvēka dzīvē. Bērni pētīja ūdens īpašības un pārbaudīja praktiskā darbībā. Mazie pētnieki pilnveidoja izpratni par cēloņsakarībām un priekšmetu īpašībām apkārtējā pasaulē, veica eksperimentu ,,Grimst, negrimst’’. Bērni vingrinājās pārvarēt grūtības, sasniedzot savas plānotās darbības rezultātu, kā arī būt pacietīgiem un sagaidīt savu kārtu, vingrinājās strādāt pēc shēmas, pierakstīt savus novērojumus, spriest, izdarīt un pamatot savus secinājumus. Bērni veica eksperimentus: ,,Iesprostotais ūdens’’, ,,Apgrieztā glāze’’, ,, Cik patērē ūdens roku mazgāšanai’’, ,,Krāsainais ūdens’’, ,,Skanošais ūdens’’, ‘’Vai ūdenim ir forma’’, ,,Ūdens un kociņi’’. Neizpalika radošās piecminūtes, bērni pagatavoja buru laiviņas, ko varēs peldināt mājās. Zinīši meklēja informāciju enciklopēdijās un attēloja to savos zīmējumos. Nodarbību nobeigumā bērni dalījās ar saviem novērojumiem un iespaidiem.

 

Eksperimentu pulciņa skolotāja Ilona Eisaka

Velobraucēja Artjoma panākumi

08.10.2021. Krāslavas BTA velo trasītes atklāšanas pasākumā veiksmīgi startēja "Pīlādzīša" pieredzējušais velobraucējs Artjoms no 8.grupas.

Lauritas Stikutes izstāde

Septembrī notika iestādes saimniecības pārzines Lauritas Stikutes rokdarbu izstāde Ūdrīšu pagasta Augstkalnes bibliotēkā.

Apsveicam!

Apsveicam "Pīlādzītis" sportiskās kolēģes ar panākumiem Latvijas Tautas Sporta Asociācijas izaicinājumā "Nūjo, staigā, skrien!", lepojamies ar Veltu Bernāti, Zinaīdu Bernāti, Violetu Bernāti, Ilonu Kalinku, Tatjanu Stivriņu un Anitu Smirnovu!