Bezmaksas vasaras nometne Krāslavas bērniem!

No 2019.gada 8. līdz 12.jūlijam notiks bezmaksas nometne “Kusties, baudi, sapņo!”

Adrese: Aronsona iela 1, Krāslava (bērnudārza "Pīlādzītis" ēkā)

Nometne finansēta no Krāslavas novada domes īstenotā ESF projekta Nr.9.2.4.2./16/I/097 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros.

Nometnes dalībnieki: bērni no 7 līdz 10 gadiem.
Pieteikties (uzrādot bērna vārdu, uzvārdu, dzimšanas datus, deklarēto dzīves vietas adresi, vecāku telefonu un e-pastu): elena.vorosilova@remove-this.inbox.lv ; tel.: 28371980
Pieteikties līdz 28.06.

Par vecāku sapulci tiks paziņots individuāli.

 

Līdz dalībai nometnē jābūt iesniegtai obligātajai dokumentācijai par dalībnieku:

aptaujas lapa;

līgums ar vecākiem (2 eks.);

ārsta zīme ne vecāka par 10 dienām, kurā norādīts dalībnieka veselības stāvoklis un papildus šāda informācija:

veiktās vakcinācijas (potēšanas pases kopija)

pedikulozes pārbaude

alerģijas

hroniskās saslimšanas

speciālo medikamentu lietošana

Organizētājs: biedrība "Pīlādzītis klubs"

Nometnes mērķis: vienkāršā, saprotamā un interaktīvā veidā izglītot 7-10 gadus vecus bērnus par veselīgu dzīvesveidu un tā ietekmi uz viņu veselību, akcentējot fizisko aktivitāšu, veselīga uztura un primārās profilakses lomu cilvēka veselībā un to ietekmi uz sirds un asinsvadu saslimšanu, kā arī garīgās veselības nozīmi.

Dalībnieku skaits – 25 dalībniekiem. Nometnes darba valoda: latviešu

Dienas gaita:

09:00  Rīta pulcēšanās

09.10  Rīta rosme

09.20 Brokastis

09.40 Higiēnas procedūras

09.50  Sporta aktivitātes vai kustību spēles svaigā gaisā,  pārgājieni, nodarbības par veselības tēmu, veselīgo ēdienu pagatavošanas darbnīcas, nodarbības par veselīgo dzīvesveidu 

13.00  Pusdienas

13.40 Dienas izvērtējums, nākamās dienas plānošana

14.00 Dalībnieku došanās mājās

Kusties, baudi, sapņo!

Bezmaksas vasaras nometne Krāslavas bērniem!

Vasarā no 9. līdz 13.jūlijam notiks bezmaksas nometne “Kusties, baudi, sapņo!” Nometne tiks finansēta no Krāslavas novada domes īstenotā ESF projekta Nr.9.2.4.2./16/I/097 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros.

Nometnes dalībnieki: bērni no 6 līdz 10 gadiem.
Pieteikties: elena.vorosilova@inbox.lv;<wbr /> tel.: 28371980
Pieteikties līdz 25.05.

Organizētājs: biedrība "Pīlādzītis klubs"

Nometnes mērķis: vienkāršā, saprotamā un interaktīvā veidā izglītot 6-10 gadus vecus bērnus par veselīgu dzīvesveidu un tā ietekmi uz viņu veselību, akcentējot fizisko aktivitāšu, veselīga uztura un primārās profilakses lomu cilvēka veselībā.

Dienas gaita:

10.00 Rīta pulcēšanās

10.10 Rīta rosme

10.20 Brokastis

10.40 Sporta aktivitātes vai kustību spēles svaigā gaisā, pārgājieni, ekskursijas, nodarbības par veselības tēmu, konkursi

13.00 Pusdienas

13.30 Tematiskās pēcpusdienas pasākums

14.30 Dienas izvērtējums

15.00 Došanās mājās

Nometnes vadītāja Jeļena Vorošilova, nometnes vadītāja apliecība # 046-00008


Dalībniekiem uz nometni līdzi ņemamās mantas:

- vējjaka;

- lietus izturīgs apģērbs;

- apavi (lietainam laikam (var būt gumijas zābaki), sportam, karstam laikam; (sandales), apavi pārgājienam;

- apģērbs vēsākam laikam (džemperi, garās bikses);

- apģērbs karstam laikam (T-krekli, šorti);

- galvassega (karstam laikam);

- ērts apģērbs sportošanai.

Personīgās higiēnas piederumi:

- zobu birste;

- ķemme;

- kabatlakatiņi.

Citas lietas:

- mugursoma.Līdz dalībai nometnē jābūt iesniegtai obligātajai dokumentācijai par dalībnieku:

aptaujas lapa; līgums ar vecākiem (2 eks.); ārsta zīme ne vecāka par 10 dienām, kurā norādīts dalībnieka veselības stāvoklis un papildus šāda informācija:

veiktās vakcinācijas (potēšanas pases kopija)

pedikulozes pārbaude

alerģijas

hroniskās saslimšanas

speciālo medikamentu lietošana

Nometne noslēdzās

Jau trešo gadu Krāslavas novada PII "Pīlādzītis" laipni uzņem vasaras dienas nometnes dalībniekus. Šogad no 1.jūnija līdz 13.jūlijam vasaru izbaudīja un lietderīgi pavadīja laiku 22 Krāslavas bērni, vecumā no 6 līdz 9 gadiem.
Nometnes "Izbaudi vasaru!" devīze bija "Kopā esam draudzīgi, radoši un varoši!".

Savas spējas un talantus bērni demonstrēja ik dienu dažādās radošās darbnīcās - aktiermākslā, masku veidošanā, teatralizētu uzvedumu iestudēšanā. Mākslinieciskos talantus izkopām ik dienu - līmējot, zīmējot, gatavojot praktiskus radošos darbus.
Ne diena nepagāja bez vērojumiem un eksperimentiem, apgūstot dabas zinību pamatus.

Visvairāk bērni priecājās par iespēju doties uz mežu un Persteņa ezeru. Tur tika savākti dabas materiāli, veidoti herbāriji un veikti eksperimenti.
Ik diena pagāja kustību rotaļās un sporta aktivitātēs, arī spēlējot galda spēles. Katru nedēļu devāmies ekskursijās: uz muzeju, bibliotēku, maizes ceptuvi u.c.

Nometne noslēdzās ar Pīrātu balli un draudzības pikniku.

Bērni paņēma sev līdzi daudz radošu ideju, pozitīvu emociju un prieka!

Uz tikšanos vasaras nometnē nākošajā gadā!

Nometnes skolotājas: Aija Trunoviča-Stivriņa, Ilona Eisaka.

"Izbaudi vasaru!" - trešā nedēļā

 

Jūnija nobeigumā Nometnes "Izbaudi vasaru!" dalībnieki svinēja Līgo svētkus, zīmēja ar dabas krāsām, veidoja pilsētas maketu un maskas u.c., gāja uz mežu un apguva tūristu orientēšanās zīmes, ka arī nodarbojās ar sportu.

Devīzes konkurss

Šodien norisinājās Nometnes devīzes konkurss.

No dalībnieku variantiem: "Priecājies un esi jautrs, darbojies un esi draugs!", "Kopā esam draudzīgi, radoši un varoši!", "Darbojies un esi jautrs, priecājies un esi draugs!", "Ej uz nometni un sterādā, darbojies un draudzējies!"

žūrijas komisija izvēlējās par nometnes devīzi - "Kopā esam draudzīgi, radoši un varoši!"

"Izbaudi vasaru!" - otrā nedēļa

 
 

Nu ir galā nometnes "Izbaudi vasaru!" otrā nedēļa. Nedēļas tēma bija "Veselīgs dzīves veids": bērni mācījās gatavot veselīgas uzkodas un veidoja prezentācijas "Veselīgs uzturs", daudz sportoja un vingroja, apmeklēja Krāslavas muzeja stundu par apaviem. Protams, neiztika bez interesantiem eksperimentim ar gaisu un ūdeni, pirms tam apspriežot tīrā gaisa un ūdens nozīmi cilvēka veselības nostiprināšanā. Tika runāts par drošību un bērni apmeklēja konologu demonstrējumus, un tad pēc iespaidiem gatavoja radošus darbus par suņiem.

Vēl vajadzēja pašiem sacerēt pasakas un prezentēt tās draugiem, izgatavot konfekšziedus un perkursijas mūzikas instrumentus, kurus nometnieki izmantos Līgo svētku pasākumā.

"Izbaudi vasaru!" 1 nedēļas atskaite

 

Nu ir galā pirmā "Pīlādzītis" nometnes "Izbaudi vasaru!" nedēļa, kas bija veltīta dabas pētījumiem un eksperimentiem.

Skolotāju Ilonas un Aijas vadībā bērni pētīja Pesteņezera krastus, ņēma augsnes paraugus, vēroja ūdensputnus, kukaiņus un augus; pārgājienā uz tuvāko mežu savāca dabas materiālu kolekciju; veidoja savu herbāriju paraugus. Un protams katru dienu visi bērnu iespaidi un vērojumi atspoguļojās radošajos darbos.

Arī tika izspēlētās jaunas galda un kustību spēles un izbaudīti piknika prieki!

Šī nometnes nedēļa bija krāsaina, skanīga, smaržīga, garda un kustīga! Bet pirmdien - būs jauni piedzīvojumi!

 
 

"Pīlādzītī" no 1.jūnija sāka darboties bērnu nometne "Izbaudi vasaru!". Nometnē pieteicās 21 bērns vecumā no 7 līdz 9 gadiem.
Nometne strādā vēl tikai dažas dienas, bet jau ir tik daudz izdarīts: bērni piedalījās mazo novadnieku svētkos, apmeklēja ugunsdzēsēju sacensības, izbaudīja jauna rotaļu laukuma priekus un pagatavoja dažādus radošus darbus, arī bez dabas vērojumiem un eksperimentiem neiztika.

Sākas pieteikšanās vasaras nometnei

20.maijā plkst.17.00 PII „Pīlādzītis” aktu zālē notiks vecāku sapulce par vasaras dienas nometnes Krāslavas novada bērniem „Izbaudi vasaru!” darbību.

Nometne darbosies no 01.06.2016. līdz 13.07.2016.

Nometni vadīs radošu un pieredzējušu pedagogu komanda, drošā un pirms tam pārbaudītā vidē. Šāda veida dienas nometne ir ieguvums tiem vecākiem, kuri vasaras laikā vēlas savu atvasi nodarbināt izklaidējoši izglītojošās aktivitātēs, bet tomēr vēlas, lai bērns nakšņotu mājās.

Darba laiks:dienas nometne 1) no plkst. 8.00 līdz 15.00 (7 stundu); 2) no plkst. 7.30 līdz 18.00 (10.5 stundu);

Dalībnieku izmitināšana: nometne telpās un ārpus telpām

Dalībnieku komplektēšana: slēgta nometne

Dalībnieku vecums (no - līdz): 7 gadiem – 8 gadiem

Dienas maksa: no 2.50 (par 7 stundu) līdz 3.00 (par 10.5 stundu) eiro

Nometne „Izbaudi vasaru!” tiek vērsta uz saturīgu  brīvā laika pavadīšanu, piedāvājot nometnes dalībniekiem piedalīties aizraujošos piedzīvojumos Krāslavas novada PII ”Pīlādzītis” telpās un pilsētas vidē. Šajā piedzīvojumu nometnē katru dienu  tiks piedāvāts kāds interesants, sižetisks pavediens. Visiem nometnes dalībniekiem tiks sniegtas iespējas pilnveidot dažādas prasmes un iemaņas, atklāt talantus, mācīties sadarboties, pašiem piedalīties piedzīvojumu tapšanā.

Pieteikumus bērnu dalībai nometnē var iesniegt līdz 19.maijam katru darba dienu PII „Pīlādzītis” (adrese: Aronsona 1, Krāslava; kontaktpersona Jeļena Vorošilova tel. 29336074; e-pasts: elena.vorosilova@inbox.lv).

2015.gada vasaras nometne "Pīlādzītī"

Vasaras brīvlaiks ir pietiekami ilgs, lai spētu izbaudīt saules siltos glāstus, ūdeņu vilinājumu, zemeņu reibinošo smaržu un vēl daudzas neskaitāmas lietas, kas iederas tikai vasarā.

Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” jau otro gadu organizē nometni- „Bērnu piedzīvojumu aģentūra”, rūpējoties par to, lai vasaras brīvlaiku bērni pavadītu lietderīgi, dotos interesantos pārgājienos, ekskursijās un izpētītu Krāslavas pilsētu. Šogad nometne darbojās no 15.jūlija līdz 21.augustam. Kopumā tajā piedalījās 24 dalībnieki vecumā no 7-9 gadiem. Lūk, kā mums gāja...

Gatavojoties Krāslavas pilsētas svētkiem, devāmies uz Krāslavas bērnu bibliotēku. Tur mūs laipni sagaidīja un uzņēma bibliotekāres Žaneta un Viktorija. Bērni ar lielu interesi piedalījās radošajās darbnīcās, noskatījās piedāvāto īsfilmu un pagatavoja katrs savu gramatzīmi- „Es mīlu Krāslavu”.

Kādu brīdi iejutāmies indiāņu lomā- gatavojām indiāņu rotājumus, amuletus un uzrīkojām indiāņu svētkus „Berendejeva valstībā”.

Attīstījām arī sporta talantus un demonstrējām tos saviem nometnes biedriem. Ik dienu pavadījām dažādās fiziskās aktivitātēs – futbols, volejbols, badmintons, skriešanas un lekšanas paraugdemonstrējumi, riņķu griešana, vizdažādākas kustību rotaļas. Darinājām zivis, meistarojām vēja pūķus, trenējāmies papīra locīšanas mākslā. Ar aizrautību apgleznojām gan krekliņus un auduma maisiņus, gan arī no jūras atvestos akmeņus. Piedalījāmies PII „Pīlādzītis” organizētajos sporta svētkos, kur vislielāko sajūsmu un emocijas radīja aktivitāte „gaisa balona spridzināšana”.

Draudzīgi pārdzīvojām iestādes celiņu remontdarbus, un pilnvērtīgi izbaudījām jauno celiņu priekšrocības. Izmantojām jebkuru iespēju sauļoties un izbaudīt ūdens priekus.

Visvairākgaidītais bija došanās ciemos pie keramiķa V. Pauliņa, kur jautrā atmosfērā vērojām, kā top Latgales vāze. Arī paši iemēģinājām māla veidošanas prasmes. Nu, sākoties jaunajam mācību gadam, mūsu rakstāmgaldus priecēs pašu darinātais pildspalvu- zīmuļu turētājs – ežuks.

Uz atvadām pinām draudzības rokassprādzes, iepinot tajās skaistākos vasaras mirkļus un atmiņas par vasaras darbiem un nedarbiem.

Nometnes noslēgumā devāmies uz Krāslavas pili, kur notika muižnieku turnīrs. Ar ovācijām atbalstījām Krāslavas komandu. Lai nezaudētu spēkus, ieturējām gardu maltīti – cepām desiņas un našķojāmies ar saldumiem.

Katram stāstam ir savs sākums un gals. Vasara arī ir galā un priekšā ir jauns macību gads ar jaunām rūpēm un priekiem, taču nometnē piedzīvotais vēl ilgi raisīs pozitīvas emocijas un atmiņas.

 

Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” nometnes „Bērnu piedzīvojumu aģentūra”

pedagogi Aija Trunoviča- Stivriņa un Rasma Krumpāne

 

Nometnes apraksts

Nometne „Bērnu piedzīvojumu aģentūra” tiek vērsta uz saturīgu  brīvā laika pavadīšanu, piedāvājot nometnes dalībniekiem piedalīties aizraujošos piedzīvojumos Krāslavas novada PII”Pīlādzītis” telpās un pilsētas vidē. Šajā piedzīvojumu nometnē katru dienu  tiks piedāvāts kāds interesants, sižetisks pavediens. Visiem nometnes dalībniekiem tiks sniegtas iespējas pilnveidot dažādas prasmes un iemaņas, atklāt talantus, mācīties sadarboties, pašiem piedalīties piedzīvojumu tapšanā un svētku radīšanā. Tā būs lieliska iespēja atpūsties, vienlaicīgi izzinot sevi un pilsētas tuvāko apkārtni kustībā, izmantojot iespēju pašiem redzēt, dzirdēt, vaicāt un atbildēt, analizēt un sadarboties dažādās aktivitātēs brīvā dabā, pilsētas uzņēmumu un iestāžu apmeklējumos, radošajās darbnīcās un prezentācijās.Nometnes darbībai ir piesaistīti dažādi Krāslavas novadā atpazīstami profesiju pārstāvji. Lai rosinātu bērnu darbošanos, ir pārdomāta īpaša motivācijas programma ar diplomiem, pārsteigumiem, nozīmītēm utt.

 

Nometni vadīs radošu un pieredzējušu pedagogu komanda, drošā un pirms tam pārbaudītā vidē. Šāda veida dienas nometne ir ieguvums tiem vecākiem, kuri vasaras laikā vēlas savu atvasi nodarbināt izklaidējoši izglītojošās aktivitātēs, bet tomēr vēlas, lai bērns nakšņotu mājās.

Darba laiks:dienas nometne

Dalībnieku izmitināšana: nometne telpās un ārpus telpām

Dalībnieku komplektēšana: slēgta nometne

Dalībnieku vecums (no - līdz): 7 gadiem - 8gadiem

Es - brīvprātīgais

Par brīvprātīgo darbu un par labdarību runā īpaši Ziemassvētkos. Bet citi gadalaiki arī ir gana labi labiem darbiņiem. Šovasar es, sākot no 2014.gada 2.jūnija, strādāju kā brīvprātīgā darbiniece pirmsskolas izglītības iestādē “Pīlādzītis” – vasaras nometnē “Bērnu piedzīvojumu aģentūra”. Es palīdzēju audzinātājām nometnes laikā rīkot pasākumus. Svinējām Līgo svētkus un dejojām Popielu. Visi kopā devāmies pārgājienā pie Valda Pauliņa uz māla cepli, kā arī uz pilsētas Persteņa ezeru. Nometnes audzinātāja Žanete Moiseja nolēma iesūtīt anketu ar manu vārdu konkursam “Labākais brīvprātīgais darbinieks 2014″. Mani atbalstīja un pienāca ielūgums uz svinīgo ceremoniju Rīgā. Mani apbalvoja ar Goda rakstu par brīvprātīgā darba prestiža celšanu Krāslavas novadā un dāvaniņu no Krāslavas pašvaldības.

Man ļoti patika sadarboties ar pirmsskolas vecuma bērniem, kā arī es ieguvu vairāk pacietības. Maziem bērniem man nācās bieži paskaidrot un palīdzēt, kā arī vēlreiz pārliecinājos, ka audzinātāju un skolotāju darbs ir ļoti atbildīgs.

Es pateicos par lielisko atmosfēru gan nometnes dalībniekiem, gan trim brīnišķīgajām tā saucamajām kolēģēm!

Brīvprātīgā – Diāna Vasiļjeva

Nometnes organizētājs:

KRĀSLAVAS NOVADA PII"PĪLĀDZĪTIS"

1101900582

ARONSONA IELA 1, KRĀSLAVA, LV-5601, LATVIJA

65622249

pii.piladzitis@inbox.lv

Devīze

Kopā esam draudzīgi, radoši un varoši!

Svarīgā informācija

Uz NOMETNI līdzi ņemamās mantas:

- vējjaka;

- lietus izturīgs apģērbs;

- apavi (lietainam laikam (var būt gumijas zābaki), sportam, karstam laikam; (sandales), apavi   pārgājienam;

- apģērbs vēsākam laikam (džemperi, garās bikses);

- apģērbs karstam laikam (T-krekli, šorti);

- galvassega (karstam laikam);

- ērts apģērbs sportošanai.

Personīgās higiēnas piederumi:

- zobu birste;

- ķemme;

- kabatlakatiņi.

Citas lietas:

- mugursoma.

Dokumenti

Līdz dalībai nometnē jābūt iesniegtai obligātajai dokumentācijai par dalībnieku:

- aptaujas lapa;

- līgums ar vecākiem (2 eks.);

- ārsta zīme ne vecāka par 10 dienām, kurā norādīts dalībnieka veselības stāvoklis un papildus šāda informācija:

    • veiktās vakcinācijas (potēšanas pases kopija)
    • pedikulozes pārbaude
    • alerģijas
    • hroniskās saslimšanas
    • speciālo medikamentu lietošana