Patoloģiska pretestība prasībām bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem

Biedrība “Latvijas Autisma apvienība” aicina pedagogus un vecākus, kas ikdienā aprūpē bērnus autiskā spektra traucējumiem, uz semināru “Patoloģiska pretestība prasībām bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem.“ (Pathological Demand Avoidance/PDA).

 

Seminārs notiks 2023. gada 9. februārī no plkst. 14.00 – 17.30 ZOOM platformā.

 

SEMINĀRU VADĪS LIELBRITĀNIJAS EKSPERTI: Kimberlija Ašvina (Kimberley Ashwin) – autisma medicīnas māsa – konsultante, Autism Oxford izpilddirektore Morvena Fullertone (Morwenna Fulleton) – Autism Oxford vadītāja, autisma praktiķe, terapeite.SEMINĀRĀ UZZINĀSIET: Kas ir patoloģiska pretestība prasībām (PPP) un kādas ir šī izpausmes profila raksturīgākās iezīmes bērniem ar autiskā spektra traucējumiem? Kādas stratēģijas izmantot pedagogiem un vecākiem, lai palīdzētu bērniem un jauniešiem ar PPP?

Cilvēkiem ar šo izpausmes profilu ir novērojamas tipiskās autisma iezīmes, lai gan pirmajā mirklī tās var šķist mazāk izteiktas (ir vērojamas sociālās mijiedarbības prasmes). Tajā pat laikā, cilvēki ar šo autisma profilu mēdz izvairīties no ikdienas prasībām un uzdevumiem, izmantojot “sociālas” pieejas – atrunas un aizbildinājumus vai iegrimstot savā iztēles pasaulē. Cilvēki ar patoloģisku pretestību prasībām bieži atliek uzdevumu pildīšanu, viņiem patīk dažādas lomu spēles un viņi labprātīgi pieņem citu lomu.

Organizācijas “Autism Oxford “ ekspertes savu redzējumu balsta ne tikai pētījumos, bet arī personīgajā pieredzē, audzinot bērnus ar AST un ikdienā palīdzot simtiem vecāku dažādu ar AST saistītu jautājumu risināšanā. Ar abām ekspertēm Latvijas auditorijai ir bijusi jau iespēja iepazīties arī seminārā par autismu un UDHS.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

Lai reģistrētos semināram uz saņemtu pieslēguma saiti, lūgums aizpildīt pieteikuma anketu: https://ej.uz/PPP902

 

Dalības maksa: 32 EUR, veicot pirkumu https://www.uzvediba.lv/.../vebinars-patologiska.../

 

Semināram tiks nodrošināts tulkojums no angļu valodas.Par dalību seminārā būs iespējams saņemt apliecinājumu.Vebinārs tiek organizēts sadarbībā ar Mācību centrs Atbalsts. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

 

Papildus informācija:

Tālr.: (+371) 29454011

E-pasts: info@autisms.lv

Mācības tiešsaistē latviešu valodas apguvei

Profesionālās attīstības un personīgās izaugsmes centrs “Aplis”  piedāvā individuālas mācības tiešsaistē latviešu valodas apguvei un  pilnveidei.

Individuālā valodu apguve ir ieteicamākais mācību risinājums, ja  valoda jāapgūst vai jāuzlabo ļoti īsā laikā, jo kurss tiek izstrādāts  atbilstoši individuālām vajadzībām.

-Mācību programma tiek veidota, ievērojot jūsu prasības un intereses;

- nodarbību grafiks tiek saskaņots ar jūsu iespējām;

-jūs varat izvēlēties sev izdevīgāko nodarbību laiku;

-nodarbības norit, izmantojot tieši jums piemērotākās metodes.

Skolotāju palīgiem un pedagogiem uz C1-C2 https://www.we-you.lv/macibas/valsts-valoda-augstakajam-prasmes-limenim-c1-c2/

Vairāk informācijas https://www.we-you.lv/latviesu-valoda/, rakstot uz  info@we-you.lv vai zvanot 25501468.

INTENSĪVA SAGATAVOŠANĀS VALSTS VALODAS EKSĀMENA NOKĀRTOŠANAI PIRMSKOLAS PEDAGOGIEM

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi pakāpenisku pāreju uz mācībām tikai valsts valodā. Sākot ar 2023. gada 1. septembri, pirmsskolas izglītība tiks īstenota valsts valodā.

Pedagogiem jāspēj lietot valsts valoda C līmeņa pirmajā pakāpē.

 

Mēs nodrošinām: 

Kvalificētus pasniedzējus; Pastāvīgs pedagoga atbalsts; Darbus, testus un uzdevumus ar atgriezenisko saiti; Īpaši izstrādātus mācību materiālus tālmācībā, kas ir vērsti uz visu prasmju apgūšanu (klausīšanās, lasīšana, runāšana, rakstīšana); Intensīvu sagatavošanos valsts valodas eksāmena nokārtošanai; Spēja pielietot pareizas gramatiskās formas; Lietišķās sarunas dzīves un darba situācijām izglītības iestādē; Sarunvalodas treniņskola.

 

Apmācību mērķis:

Izglītības procesā pilnveidot iegūtās klausīšanās, lasīšanas, mutvārdu un rakstveida valodas prasmes skaidrai un pamatotai, izvērstai, dažādai savu komunikatīvo vajadzību nodrošināšanai daudzveidīgās ikdienas situācijās un profesionālajā darbībā. Paaugstināt valodas prasmi līdz C1 līmenim.

C1 pakāpe – persona spēj brīvi sarunāties, pietiekami izvērsti izteikt un pamatot savu viedokli par dažādiem tematiem, lasa un saprot dažāda satura un sarežģītības tekstus, spēj uzrakstīt dažādus lietišķos rakstus (piemēram, ieteikumus, raksturojumus, oficiālas vēstules), kā arī jebkādus citus tekstus, bez grūtībām uztver un saprot dabiskā un raitā tempā runātus atšķirīgas struktūras tekstus par dažādiem tematiem;

 

Apmācību noslēgumā:

Saņemsiet Eiropas Tālmācības centra apliecību par latviešu valodas apguvi; Tiek dota iespēja nokārtot valsts valodas prasmes pārbaudi tādā apjomā, kāds nepieciešams profesionālo un amata pienākumu veikšanai.

Pieteikšanās: mājaslapā, rakstot uz valodas@eiropasskola.lv vai zvanot 28328834

 

Cena: 150 eur mēnesī (ja piesakās vairāki pasniedzēji no vienas izglītības iestādes – 20% atlaide)

Mācību cikls: 4,5 mēneši

Biežums: 3x nedēļā

Nodarbības ilgums A1-B1 līmenim: 2 stundas (120 minūtes), pirmdienās, trešdienās un piektdienās, no plkst. 18.00-20.00

Nodarbības ilgums B2+: 2 stundas (120 minūtes), pirmdienās, trešdienās un piektdienās, no plkst. 18.30-20.30